Parapiyasasi.net
Çukurova’da Çiftçiler Üretime Devam Ediyor
Yazar: -17 Nisan 2020
21

Ülkemiz, koronavirüsle mücadele ederken, birçok iş yeri geçici süreliğine kapanmıştı. Üretimin devamlılığının gerektiği her fırsatta belirtilirken, Adana Çukurova’daki çiftçilerden önemli haberler geldi. Çiftçiler üretime devam ediyor ve tüm önlemleri alarak çalıştıklarını bildiriyorlar.

Sosyal Mesafeye Dikkat Ediyorlar

Düzenli üretimin ve ekimin yapılmamasının, bilim insanları tarafından gelecekte yiyecek kıtlığı yaşayabileceğimizi işaret ediyordu. Ülkemizin verimli toprakları arasında olduğu bilinen Çukurova’da, üretime devam ediyorlar ve gerekli tedbirleri aldıklarını da aktarıyorlar. Tarlalarında mesaiye devam ederek, ülkenin ihtiyaç duyduğu üretimi gerçekleştiren çiftçiler, “Üretmek zorundayız” diyorlar.ciftciler uretime devam ediyor

Verimlilik Bu Yıl da Görülüyor

Tarlalarda, büyük küçük ayırt edilmeksizin çalışıldığını bildiren çiftçiler, bu yılki mahsulün de bereketli olduğunu söylüyor. Narenciyenin son hasatları olmasına rağmen hala ağaçlarda meyvelerin olduğunu ve toplanmaya devam edildiği, bu sene çiftçilerin yüzünü güldürüyor. Mısır ve buğday ekimini, bakımını yapan çiftçiler, gerekli üretimin devam etmesini sağlıyor. Geçen yıl da büyük bir hasat yapıldığını belirten çiftçiler, bu yılın da verimli geçtiğini dile getiriyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar