Parapiyasasi.net
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Besindeki fiyat dalgalanmasını önleyeceğiz
Yazar: -22 Nisan 2023
7

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Nurdağı’nda Belpınar ile Mesthüyük Köyleri ve Kahramanmaraş Türkoğlu Özbek Köyü Köy Konutları Anahtar Teslim Töreni’nde açıklama yaptı.

Çiftçilere yönelik Akıllı Köy Meskeni projesiyle yeni bir model ortaya koyacaklarını lisana getiren Erdoğan, “Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası” ile bir kısmı yerinde bir kısmı rezerv alanlardaki çalışmayla 5 yılda İstanbulda riskli bina bırakmamayı amaçladıklarını aktardı.

Sözleşmeli üretim modeliyle aile tipi işletmelerde büyükbaş ve besi hayvancılığını destekleyerek her haneye en az bir minimum fiyat garantisi vereceklerini söz eden Erdoğan, “Köylerde yaşayanlardan mevcut konutunu yıkıp bu modele uygun sağlam, inançlı, teknoloji takviyeli meskene kavuşmak isteyenlere uygun koşullu finansman sağlayacağız” diye konuştu.

Sözleşmeli üretimi yaygınlaştırarak üreticinin gelirini garanti altına alacak, arz güvenliğini temin edecek, besindeki fiyat dalgalanmasının önüne geçeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tarımsal üretimde basınçlı sulama altyapısını güçlendirerek ünite alanda daha çok rekolte ve gelir elde edilmesini sağlayacakarını söyleyen Erdoğan, ziraî üretimde kullanılan azotlu gübrelerde dışa bağımlılığı azaltacak değerli bir projenin devreye alınacağını açıkladı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar