Parapiyasasi.net
Danışmanlık Devi: Çöküşte Yalnızca Bu 3 Kripto Para Alınır!
Yazar: -12 Şubat 2023
5

kraken crypto bear market

2022’nin ayı piyasası, bilhassa süratli büyüyen ve yüksek riskli piyasalara yatırım yapanlar için yıkıcıydı. Kripto kışı şimdi bitmese de, geçen ayın patlayıcı fiyat hareketleri yatırımcıların hala tetikte olduğunu gösteriyor. Bu yazıda, danışmanlık devi analistlerinin listesinden çöküşte satın alabileceğiniz 3 kripto para ünitesine göz atalım.

Ayı piyasasında dikkate alınmaya paha 3 kripto para birimi

Birçok yatırımcı, birinci atılım avantajının gerekli olduğunu düşünür. Dünyanın birinci kripto para ünitesi olması, piyasa pahasına nazaran dünyanın en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin’e elbet çeşitli yararlar sağlıyor. Bitcoin’i öteki daha spekülatif tokenlere kıyasla nispeten savunmacı bir varlık olarak görmenin lehine olan birtakım noktalar şunlardır:

  • Merkeziyetsizlik: Bitcoin merkezi değildir, yani hiçbir hükümet yahut kurum onu ​​kontrol etmez. Bu, daha fazla özerklik sağlar.
  • Sınırlı arz: Var olabilecek azamî Bitcoin arzı 21 milyondur. Bu üst hudut, pahasını enflasyona karşı müdafaaya yardımcı olur.
  • Şeffaflık: Bitcoin ağındaki tüm süreçler, hem şeffaflık hem de güvenlik sağlayan Blockchain ismi verilen halka açık bir deftere (ledger) kaydedilir.
  • Sınırsız: Bitcoin, dünyanın rastgele bir yerindeki herkes tarafından gönderilebilir ve alınabilir, bu da onu sınırsız bir para ünitesi yapar.
  • Düşük süreç fiyatları: Bitcoin süreçleri, klasik finansal süreçlerden daha düşük fiyatlar taşır.
  • Düşüşte satın alma potansiyeli: Bitcoin, yüksek getiri arayan yatırımcılar için fırsatlar yaratabilen yüksek oynaklık geçmişine sahiptir.
107037187 1648311364798 gettyimages 1320843356 img 3606 2021053085041550

Bitcoin’i kişinin varlıklarını piyasa dalgalanmalarının ve enflasyonun tesirlerine karşı muhafazanın bir yolu olarak tutma konsepti değişiktir. Kripto, son yıllarda riskli varlıklarla yüksek bir korelasyonla süreç görse de, kripto paralar için hala yapılabilecek bir çeşitlendirme argümanı var. Bitcoin’in boyutu, ehemmiyeti ve tarihî performansı göz önüne alındığında, muhtemelen sadece kişisel yatırımcılar için değil, birebir vakitte çeşitlendirme arayan kurumlar için de tercih edilen bir seçenek olmaya devam edecek.

Ethereum (ETH)

Ethereum dünyanın ikinci en büyük Blockchain ağıdır ve kripto dünyasında birçok yararın ortaya çıkmasına neden olmuştur. Aslında “bir şeyler yapan” birçok dApp bir formda Ethereum’a bağlıdır. Kriptolar ortasındaki genel sıralamada ikinci sıraya yükselmesi, ekseriyetle ağının büyük ölçekte akıllı mukaveleleri birinci kullanan ağ olmasına bağlanır.

Akıllı kontratlar, NFT’ler üzere özel token’lerin oluşturulmasına müsaade verir, Blockchain’de yer alacak borç verme ve öteki mukaveleleri sağlar ve çeşitli kesimlerde çok çeşitli potansiyel kripto kullanım durumlarına yol açmıştır.

CoinSmart ethereum 2022 900x550 1

Ethereum’un geliştirici topluluğu, kripto dünyasının en büyük ve en faal toplulukları ortasında yer almaya devam ediyor. Ağı, en güzel finanse edilen ve yenilikçi teknolojileri oluşturma ve dağıtma konusunda en uzman ağlar ortasındadır. Ethereum’un bu özelliği, kripto alanındaki en faal kullanıcı topluluklarından birini cezbediyor. Ayrıyeten, güçlü ağ tesirleri, tokenin devam eden yükselişini destekliyor.

Ethereum’un pazar hissesini kapmak isteyen çok sayıda altcoin ortaya çıktı. Lakin, Fool analistlerine nazaran istikrarsız bir kesimde istikrarlı bir seçenek arayan yatırımcılar için Ethereum her vakit en güzel seçimlerden biri. Yeni rakiplerinden AVAX, önder kriptoyu tahtından edebilecek en güçlü adaylardan biri…

Avalanche (AVAX)

Fool analistlerinin rastgele bir ayı piyasasında güvendiği kriptoların sonuncusu, diğer bir katman-1 akıllı mukavele ağı olan Avalanche (AVAX). Avalanche, Ethereum’un rakibi olarak kabul edilir, lakin büyümesini hızlandırmaya yardımcı olan Ethereum ile çalışabilme avantajına sahiptir.

Avalanche üzerinde merkezi olmayan uygulama geliştirme, bu yazının yazıldığı sırada ağında kilitli toplam pahanın (TVL) 920 milyon dolardan fazla olmasıyla kanıtlandığı üzere, gücünü korumuştur. Bu sayı, 2021’deki 11 milyar dolardan değerli ölçüde düşmüş olsa da, şu anda Avalanche ağında pek çok faaliyetin gerçekleştiğinin ispatı.

Fool analistleri, seçimlerin öncelikle kullanıcılar için paha yaratan Blockchain ağlarını temsil eden kripto paralardan oluştuğunu belirtiyor. Şimdiye kadar, Avalanche bu türlü bir proje olduğunu kanıtladı. Ağ düşük süreç fiyatları sağlıyor.

Küçük bir yatırıma paha mi?

Bitcoin, Ethereum ve Avalanche, vakit içinde daha istikrarlı bir yükseliş yörüngesi arayan yatırımcılar için seçeceğim en kıymetli belirteçler ortasında yer alıyor. Değerlemeler düştüğünde kripto dünyasına biraz maruz kalmak isteyenler en azından bu belirteçleri bir izleme listesine eklemek isteyebilirler. Bu yılki ralli etkileyiciydi ve başlangıcından bu yana bu tokenlarda görülen uzun vadeli tarihi hareketlerin bir göstergesi.

620aa6e9d8b09a83d76ee4b5 Cash Out Altcoins to USD Blog 1

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Fool analistleri Bitcoin ve Ethereum yanında Solana’nın da trilyon dolarlık piyasa bedeline ulaşabileceğini kestirim ediyor. Uzmanlara nazaran Bitcoin, Ethereum ve Avalanche öteki kripto para ünitelerinden daha fazla istikrar sağlayabilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar