Parapiyasasi.net
Depremzedenin elektrik ve doğalgaz borcuları silindi
Yazar: -21 Mart 2023
6

OHAL kapsamında hasarlı konut ve iş yerinden elektrik ve doğalgaz tüketim bedeli alınmayacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan hususa ait Cumhurbaşkanı kararına nazaran, bu kapsamdaki abonelerin, özelleştirme periyot süreçleri sırasında Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ’ye (TEDAŞ) devredilmiş olan elektrik tüketiminden kaynaklanan meblağlar da dahil olmak üzere 6 şubata kadar tahakkuk etmiş fakat tahsil edilmemiş elektrik ve doğalgaz tüketim fiyatları terkin edilecek.

Bu abonelerin 6 Şubat tarihine kadarki periyoda ilişkin tüketimler için geçmiş tüketimleri dikkate alınarak tahakkuk ettirilecek elektrik ve doğalgazı tüketim fiyatları, varsa daha evvelki devirlere ait ödenmemiş fatura meblağları Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.

Terkinine karar verilen fatura meblağlarına yönelik varsa açılmış dava ve icra takipleri sona erecek. İcra takipleri için düzenlenen harç alınmayacak lakin daha evvel alınan harçlar iade edilmeyecek. Kamu hukuksal kişiliğini haiz aboneler ve genel aydınlatma abonelikleri kararname kapsamı dışında yer alıyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar