Parapiyasasi.net
Deutsche Bank 10 yılın en yüksek vergi öncesi kârını açıkladı
Yazar: -27 Nisan 2023
5

Almanya’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank, 2023’nün birinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Buna nazaran banka, kurumsal müşteri operasyonlarında yüksek faiz oranlarından elde edilen gelirin, yatırım bankası gelirlerindeki düşüşü telafi etmesinin tesiriyle birinci çeyrekte vergi öncesi kârını geçen yılın tıpkı çeyreğine nazaran yüzde 12 artırarak 1,9 milyar euroya yükseltti. Böylelikle banka, 2013’ten bu yana en yüksek çeyreklik vergi öncesi karı açıkladı.

İlk çeyrekte hissedarlara atfedilebilir net kâr ise 1,06 milyar eurodan 1,16 milyar euroya yükseldi. Piyasalarda bu ölçünün yaklaşık 977 milyon euroya düşmesi bekleniyordu.

Bankanın, yatırım bankacılığı ünitesinin geliri de birinci çeyrekte yüzde 19 düşüşle 2,7 milyar euroya geriledi.

Deutsche Bank’ın bu yılın birinci çeyreğindeki net geliri ise 2022’nin tıpkı devrine kıyasla yüzde 5 artarak 7,7 milyar euro oldu.

Banka, önümüzdeki yıllarda maliyetleri daha da düşürmek için müşteriyle teması olmayan işçisi azaltabileceğini de bildirdi.

İngiliz bankası Barclays’in kârı yılın birinci çeyreğinde beklentileri aştı

İngiltere’nin en büyük beş bankasından biri olan Barclays, bu yılın birinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı.

Buna nazaran, bankanın bu devirdeki toplam gelirleri geçen yılın birinci çeyreğine nazaran yüzde 11 büyüyerek 7,2 milyar sterline yükseldi. Bu artışta, tüketici harcamaları ve ödemelerdeki yüzde 47’lik büyüme tesirli oldu.

Barclays’in yılın birinci çeyreğindeki vergi öncesi karı ise yüzde 16 artışla 2,6 milyar sterline (3,2 milyar dolar) çıktı.

Analist beklentileri, bankanın bu devirdeki vergi öncesi karının 2,2 milyar sterlin düzeyinde kalacağı istikametindeydi. Bankanın 2022’nin birinci çeyreğindeki vergi öncesi karı da 2,2 milyar sterlin olmuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar