Parapiyasasi.net
Dosso Dossi, konteyner konut yapıp otellerini açıyor
Yazar: -15 Şubat 2023
7

Depremin birinci gününden bu yana bölgedeki yardım seferberliğine katılan firmalardan biri de Dosso Dossi Holding. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaptığı etkinliklerle de tanınan Dosso Dossi Holding, hem tıpkı ve nakdi yardım yaptı, hem de sahibi olduğu otelleri depremzelere açtı. Dosso Dossi’nin sahibi olan Erarslan Ailesi, İstanbul’da Vatan Caddesi, Laleli, Yenikapı, Sultanahmet ve Haliç’teki 5 otelini de zelzele bölgesinden gelen afetzedelere açtı. Dosso Dossi’den yapılan açıklamada “AFAD’tan alınacak evraklar eşliğinde kendilerine müracaat eden depremzedelerin imkanlar dahilinde konuk edileceği” bildirildi.

3 kentte 120 konteyner ev

Öte yandan Dosso Dossi Holding hem Türkiye hem de yurtdışındaki tahlil ortakları ve hayırsever iş ortaklarıyla birlikte hareket ederek depremzedelere barınma muhtaçlıklarını karşılamak maksadıyla konteyner konut imali için 10 milyon lira yardım toplanmasını sağladı. Dosso Dossi İdare Şurası Lideri Hikmet Erarslan, “AFAD uyumuyla sarsıntıda mağdur olan üç kentte toplam 120 konteynerden oluşan barınma alanlarının üretimi gerçekleştirilecek” diye konuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar