Parapiyasasi.net
EBRD ve TSKB ‘den Sapro’ya işletme kredisi
Yazar: -02 Mayıs 2023
17

Islak mendil üreticisi Sapro, yeni jenerasyon sürdürülebilir viskon kumaşı Newipe®’ın işletme sermayesi için 10 milyon euroluk 4 yıl vadeli işletme kredisi aldı.

Marka, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın (TSKB) ortak teşebbüsüyle sağlanan fonu, yeni kuşak sürdürülebilir kumaş Newipe®’ın üretimi için kullanacak.

Ürünlerini 65 ülkeye ihraç eden ve özel markalı ıslak mendil üretiminde Avrupa’nın en büyük dört üreticisi ortasında yer alan Sapro, sağlanan fonla yeni kuşak sürdürülebilir kumaşın daha geniş ölçekli üretiminin yanı sıra, işletme sermayesi muhtaçlıkları da karşılanmış olacak.

Sapro İcra Konseyi Üyesi ve Finans Yöneticisi Coşkun Cellek, sürdürülebilirliğin Sapro’nun öncelikleri ortasında yer aldığının altını çizerek, “Yeni kuşak viskon kumaş üretiminde kullanılmak üzere sağladığımız işletme kredisi; sürdürülebilirlik, performans kriterleri, çevresel ve toplumsal tesirlerin idaresi alanında sorumlu ve kapsayıcı idare anlayışımızın memleketler arası piyasalarca da desteklendiğini ortaya koyuyor” sözlerini kullandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar