Parapiyasasi.net
Efsane Analist: Bitcoin Haftaya O Düzeylere Düşebilir!
Yazar: -05 Şubat 2023
8

five bitcoin wallets linked

Popüler analist Michaël van de Poppe, Fed’in faiz artırımlarıyla ABD’yi resesyondan kurtaramayacağı ve riskli varlıkların ziyan göreceği ikazında bulunuyor. Analist, Bitcoin (BTC)’nin 20.000 dolarlık bir tekrar testle karşı karşıya kalabileceğini söylüyor.

“ABD, muhtemelen bir resesyona gidiyor”

Gelen ABD makroekonomik bilgilerinin piyasa hassaslığını nasıl etkileyebileceği konusundaki baş karışıklığının ortasında Michaël Van de Poppe, bu yıl kripto para ve pay senetlerinde görülen toparlanmanın düşüş eğilimi gösterme ihtimalinin arttığını söylüyor. Örneğin Bitcoin, Ocak ayında %40 artış gördü, lakin başkaları üzere o da hayal kırıklığı yaratan bir Şubat ayının gerçek bir mümkünlük olduğuna inanıyor.

Daha uzun vadeli statüko hakkında, “İnsanların yumuşak bir iniş olmadığını, piyasalardaki bu düşüş eğiliminin muhtemelen devam edeceğini anlaması gerektiğini düşünüyorum” diyor. Van de Poppe, ABD’nin Federal Reserve’in faiz artırımlarının kapsamı sayesinde ‘muhtemelen bir sakinlik yaşayacağını’ öne sürüyor.

bitcoin volume

Ayrıca analist, Bitcoin için bir düşüş kendini göstermeye başlarsa, potansiyel bir tekrar test amacının 20.000 dolar ile 21.000 dolar ortasında olduğunu belirtiyor. Birden fazla, 14 Şubat’ta açıklanacak olan Ocak ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) bilgilerinin sonucuna bağlı. Enflasyonun beklenenden daha az yavaşladığını yahut hatta bu düşüş trendini bozduğunu gösterirse, sonuçlar ABD dolarına yarar sağlayabilir ve riskli varlık rallisindeki rüzgarı dindirebilir.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ABD Dolar Endeksi (DXY), yirmi yılın en yüksek düzeyini gördüğü 2022 ortasından bu yana %13 düştü. Şu anda ise DXY bir konsolidasyon sürecinde. Van de Poppe, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu durumda, önümüzdeki hafta muhtemelen doların ralliye başlaması yahut sonraki hafta TÜFE ve ÜFE ile bir durum ortaya çıkaracak. Bu yüzden bu tabloya göz kulak olmak çok kıymetli.

Grafik 1 4ABD Doları Endeksi (DXY) 1 günlük mum grafiği / Kaynak: TradingView

Bitcoin ayıları “nakde sıkıştı”

Bu ortada başkaları, daha az kıymetli bir makroekonomik hafta öncesinde Bitcoin fiyatının geri çekilme potansiyelini tartışıyor. Tanınan analist Crypto Tony, ayı piyasasının oyunda kaldığını savunarak, daha yüksek bir taban noktasının long konumlar için daha düzgün bir giriş noktası sağlayacağını öne sürüyor. Bu bağlamda analist şu açıklamayı yapıyor:

Bu bir boğa piyasasının başlangıcı olabilir. Kaldı ki ferdî olarak ben hala bu kampta değilim. Daha yüksek düşük bir düzeye geri çekilmede hala daha inançlı bir giriş elde edebilirsiniz.

Bununla birlikte, kripto ve pazar eğitimi, tahlil ve varsayım aracı IncomeSharks dahil olmak üzere birtakım tanıdık boğa sesleri her zamanki üzere etkin. 3 Şubat’ta bir tweet’te “İnsanların neden yalnızca üst çıktığı konusunda başı karışmış görünüyor” diye özetliyor. Bu ortada, haftanın kapanışına saatler kala Bitcoin yazı sırasında 22.883 dolardan süreç görüyor. IncomeSharks ayrıyeten, şu yorumu yapıyor:

Sadece boğaların birçoklarının hala tuttuğunu ve satmadığını unutmayın. Ayılar paraya sıkıştı. Yavaş lakin emin adımlarla ayılar pes ediyor ve satın alıyor. İnatçı olanlar, fiyatı daha da üst çekmek için açığa satış yapmaya devam ediyor.

GrafikBTC 1 günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar