Parapiyasasi.net
Efsanevi Borsacıdan Kripto Varsayımı: Büyük Dalga Geliyor!
Yazar: -11 Şubat 2023
11

a50b0a203d6dfa26303ad92494e34f90

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun kripto staking eseri için Kraken borsasına kestiği ceza ve borsanın eseri sonlandırması piyasadan çeşitli reaksiyonlara yol açtı. Efsane borsası Jim Cramer kripto para piyasasında düzenleyici ‘büyük dalga’yı beklediğini söyledi.

“SEC kripto uygulama dalgası devam ediyor”

Popüler medya siması, CNBC’nin Mad Money programının yatırımcısı ve sunucusu Jim Cramer, bugün bir tweet’te kripto ekosisteminde ‘büyük bir sıçrama’ beklediğini söyledi. Son 24 saattir dal, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) staking eseri için Kraken borsası üzerinden açtığı icra davasıyla öfkelendi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC, trade platformunu 30 milyon dolar para cezasına çarptırdı ve borsanın 2019’da piyasaya sürdüğü eseri ABD’li müşterilerine sunmasını durduracak bir muahedeye vardı.

kraken exchange 1280x720 1 1

Twitter’da görüşlerini paylaşan Jim Cramer, yaptırım aksiyonu konusunda biraz keyifli görünüyordu. Kripto yaptırım taraması olarak isimlendirilen aksiyonun hala devam ettiğini belirten ünlü hukuk pratisyeni ve profesör John Reed Stark’ın bir tweet’inde, şunları kaydetti:

SEC kripto uygulama dalgası devam ediyor. Daha fazlası için takipte kalın. Süpürme şimdi emekleme kademesinde ve davaları kovuşturmak namludaki balıkları vurmaya benziyor. Kraken, kayıtsız kripto varlık teklifini ve satışını hizmet olarak staking programına son verecek ve SEC mutabakatını yerine getirmek için 30 milyon dolar ödeyecek.

John Reed Stark’ın bahse husus tweet’’ine yorum yapan Cramer, ‘dalganın‘ ne kadar büyük olduğu hakkında bir soru sordu.

Kripto savunucusu ve eleştirmen olarak bilinen Jim Cramer, dijital para ünitesi ekosistemi ve yatırımcıların neden kripto durumlarını kapatmaları gerektiği hakkındaki olumsuz fikirlerini sık sık lisana getiriyor.

Bazı SEC destekçileri de kararı eleştiriyor

İcra davası SEC tarafından yayınlandığından beri, dijital para ekosistemindeki birkaç önder, haksız uygulamalar nedeniyle düzenleyiciye karşı çıktı. SEC kurul üyelerinden biri olan Hester Peirce bile SEC’in kurallarının uygulanmasını sağlamak için benimsediği yaklaşımı eleştirdi.

Çoğunluğa karşın SEC, Jim Cramer’da bir destekçi görebilir ve birtakım protokollerdeki staking modellerinin, hangi varlıkların menkul değer olup olmadığını belirlemek için Howey Testinin kararlarına uygun olduğuna inanan öbür birçok kişi görebilir. Cramer’in kripto ekosistemi konusundaki duruşu geçtiğimiz yıl boyunca değişirken, savunucular, istihdam yaratabilen ve ABD’yi finansal gelişimi için haritaya yerleştirebilen fonksiyonel teşebbüslerin sadece işlerini off-shore’a taşıyacağını savunuyorlar.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar