Parapiyasasi.net
Eksun Besin: Halka arz gelirinin yüzde 30’unu yatırımlara ayıracağız
Yazar: -15 Mart 2023
15

Eksun Besin Genel Müdürü Ahmet Demir “Eksun Gıda’nın 1996’dan bugüne kadar olgunlaşma periyodunu yaşadık. 27 yıllık vakit içerisinde biz artık Eksun Gıda’nın halka arz olma vaktinin geldiğini düşünüyoruz. Geçmişten aldığımız güç ile, Sinangil markamız ile bu yıl 60. yılı kutladığımız nitekim hane halkının teveccüh ettiği bir marka durumundadır” dedi.

Bloomberg HT yayınına katılan demir “Halka arzdan gelecek olan gelirlerin nerede kullanılacağı ve kıymetlendirilmesi noktası bizim için çok kıymetli. Bu noktada, gelirlerimizi rekabet, verimlilik ve üstünlük ismine en uygun yerlerde pahalandırmak istiyoruz. Bu gelirin yüzde 30’u yatırımlara gidecek, yüzde 70’i de işletme sermayesi olacak. Ortaklara rastgele bir satış olmayacak” dedi.

Demir “Burada bizim çok önemsediğimiz bir bahis da, halka arzdan gelirin yüzde 20’sini yenilenebilir güç yatırımlarında harcayacak olmamız. Pandemi devri bize güç ve besinin ne kadar değerli olduğunu hatırlattı. Bu noktada biz bu güç krizinin bu netlikte devam edeceğini öngörerek yatırımlarımızı güç üretme noktasında değerlendirmeyi planlıyoruz. Natürel burada fabrikalarımızın ve üretim tesislerimizin tüketmiş olduğu enerjiyi karşılayacak 128 MW’lık bir güç tesisini de hayata geçireceğiz” biçiminde konuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar