Parapiyasasi.net
Elon Musk, Twitter CEO’luğunu bırakıyor
Yazar: -12 Mayıs 2023
4

Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Twitter için yeni bir CEO işe aldığımı duyurmaktan heyecan duyuyorum. Yaklaşık 6 hafta içinde başlayacak.” sözünü kullandı.

Yeni CEO’nun akabinde şirketteki misyonunun ne olacağına da değinen Musk, kendi rolünün İdare Şurası Lideri ve Teknolojiden Sorumlu Lider (CTO) olacağını, eser, yazılım ve hizmetleri denetleyeceğini belirtti.

Musk’ın paylaşımından yeni CEO’nun bayan olacağı anlaşılırken, isim verilmedi.

İşi üstlenecek kadar “aptal” birini bulunca CEO’luktan istifa edeceğini söylemişti

Elon Musk, geçen yıl aralıkta, Twitter’daki CEO’luk vazifesinden istifa edip etmeme konusunda bir anket başlatmış ve çıkan sonucu kabul edeceğini bildirmişti.

Musk’ın anketinde 17 milyon 500 binden fazla kişi oy kullanmıştı. Anket sonuçlarına nazaran, iştirakçilerin yüzde 57,5’i Musk’ın ayrılması, 42,5’i ise devam etmesi istikametinde tercihini ortaya koymuştu.

Musk, şirketin yöneticiliğini üstlenecek kadar “aptal” birini bulur bulmaz Twitter CEO’luğu misyonundan istifa edeceğini, sonrasında yalnızca yazılım ve sunucu gruplarını yöneteceğini belirtmişti.

Bazı Tesla hissedarları, Twitter’ın Musk için dikkat dağıtıcı bir öge haline geldiğine inanıyor ve Tesla’daki vazifelerine odaklanamadığından kaygı duyuyordu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar