Parapiyasasi.net
Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Yazar: -19 Ekim 2019
11

Emekliler için faizsiz kredi veren bankaların sayısı artmaktadır. Düşük faiz oranlarından yararlanmak isteyen emekliler bu kapsamda bazı bankalara başvurarak kredi talep etmektedir. O halde emeklilere faizsiz kredi veren bankalar ve kredi şartlarını yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Emekliye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Emekliler faizsiz kredi almak istediğinde aşağıdaki bankalara başvuru yapabilmektedir;

  • Albaraka Türk Katılım
  • Vakıf Katılım
  • Ziraat Katılım
  • Kuveyt Türk Katılım
  • Türkiye Finans Katılım

Bu bankalar katılım bankacılığında standart tüketicilere de faizsiz kredi şansı sunmaktadır. İlgili bankalardan kredi alabilmek için maaşın %70’inin aylık taksiti aşmaması gerekir. Ayrıca farklı bir bankadan kredinin bulunmaması ve yaş aralığının belirlenen sınırı aşmaması önemlidir. Bankalarda bu yaş sınırı 75 olarak kabul edilmiştir.

Emekli Kredisi Almak İstiyorum

Emekliler için belirli dönemlerde bazı kampanyalar sunulmaktadır. Fibabanka başta olmak üzere Denizbank, Kuveyt Türk, İş Bankası, TEB, Halkbank, Akbank, Aktifbank ve Ziraat Bankası üzerinden rahatlıkla kredi alınabilmektedir. Buna rağmen pek çok emekli, emeklilere faizsiz kredi veren bankalar olan katılım bankalarına yönelmektedir.

Akbank Emekli Kredisi

Emekliler için özel ihtiyaç kredisi sunan Akbank üzerinden ayrıca dosya masrafı ödenmemektedir. Güncellenen banka faiz oranları genelde yüzde 1,49’dan başlar. Kredi vadesi ise 48 ay olarak sunulmaktadır.

İş Bankası Emekli Kredisi

5 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar emekli kredisi sunan İş Bankasından yüzde 1,49 faiz oranıyla kredi çekebilirsiniz. Dosya masrafı ise 250 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Ayrıca emekli maaşını bu bankadan alan tüketiciler çok daha farklı alternatiflerden yararlanabilmektedir.

Halkbank Emekli Kredisi

50 bin TL’ye kadar emeklilere kredi fırsatı sunan Halkbank, 36 ay vade yapmaktadır. Faiz oranı da sürekli değişmektedir. Banka şubelerine giderek ya da bankanın web sitesinden kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

PTT

Bir kurum olarak PTT de emeklilere kredi vermektedir. Ancak bu kredi için maaşı PTT’den almanız gerekiyor. Ayrıca emeklilere faizsiz kredi veren bankalar üzerinden hizmet alamayanlar rahatlıkla PTT şubelerine giderek 40 bin TL’ye kadar kredi talep edebilir. Kurumun anlaşmalı olduğu bankalar da aynı özellikte kredi imkanı sunabilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar