Parapiyasasi.net
EPDK’dan ‘OHAL’ kararı
Yazar: -10 Şubat 2023
7

EPDK’nin mevzuya ait konsey kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna nazaran, OHAL sebebiyle EPDK’ye yapılan depolamalı önlisans müracaatlarına ait ilgili yönetmeliğin süreksiz 38’inci hususu kapsamında EPDK’ye sunulması gereken teminatların sunulmasına ait müddet, kelam konusu süreksiz unsurda belirtilen mühlete ek olarak OHAL mühletince uzatılması kararlaştırıldı.

Yönetmeliğin 12’nci hususu kapsamında alınmış depolamalı elektrik üretim tesisi kurmak gayesiyle yapılan önlisans müracaatları kapsamında, eksik evrakların tamamlanmasıyla ilgili olarak, sarsıntı sebebiyle mağduriyet yaşayan müracaat sahiplerinin haklarının korunması maksadıyla, 6 Şubat’tan itibaren geçerli olmak suretiyle, OHAL mühletince eksik evrak bildirme ve eksik evrak tamamlama süreçleri durduruldu.

Söz konusu OHAL sürecinin sona ermesini müteakip, eksik evrak bildirme süreci ile 6 Şubat prestijiyle kalan müddetleri de dikkate alınarak, eksik evrak tamamlama süreci kaldığı yerden devam ettirilecek.

EPDK’nin Resmi Gazete’de yer alan bir diğer kararında ise OHAL kararı kapsamında LPG dağıtıcı lisansı sahiplerinin 5307 sayılı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanununun 5’inci hususunun dokuzuncu fıkrasının (b) ve (c) bentlerinde düzenlenen dökme ve tüplü LPG faaliyetlerine ait yükümlülükleri 6 Şubat’tan itibaren OHAL müddeti sonuna kadar ertelendi.

Tüplü LPG bayilerinin birebir kanunun 8’inci unsurunun üçüncü fıkrası ve dördüncü hususunun dördüncü bendiyle düzenlenen yükümlülükleri ile dökme LPG kullanıcılarının kanunun 9’uncu unsurunun birinci fıkrasında düzenlenen yükümlülükleri de kelam konusu periyoda kadar ertelenecek.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar