Parapiyasasi.net
EPDK’dan sarsıntı bölgesinde yükümlülüklere erteleme
Yazar: -06 Şubat 2023
9

EPDK,10 ili etkileyen zelzele nedeniyle bölgedeki vatandaşların ve kamu vazifelilerinin akaryakıt temininde zorluk yaşamaması için gerekli tedbirleri aldığını belirtti.

Bu kapsamda sarsıntıdan ziyan gören yahut etkilenen bütün akaryakıt istasyonlarının otomasyon sistemlerine ait mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerinin 30 gün müddetle ertelendiği duyuruldu.

İlgili akaryakıt dağıtıcı ve bayi dernekleriyle görüşerek zelzele bölgesinde akaryakıt ikmal sorunu yaşanmaması için bütün önlemlerin alındığı ve sürecin yakından takip edildiği belirtildi.

Deprem bölgesinde elektrik kesintisi yaşanmaması, mümkün bir kesinti halinde sorunun süratle giderilmesi için ilgili bütün dağıtım ve tedarik şirketleri ile görüşüldüğü söz edildi. Açıklamada “bölgede misyonlu tedarik şirketleri,üretim santralleri ve OSB’lere ilişkin güç şirketlerinin avans ödeme, dengesizlik ve teminat yükümlülükleri 30 gün müddetle ertelenmiştir” dendi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar