Parapiyasasi.net
Erdoğan: Körfezden para depo edilmesi TCMB’yi rahatlattı
Yazar: -26 Mayıs 2023
5

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında kira fiyatlarına ait değerlendirmelerde bulundu.

‘Türkiye’de konut kiraları yüzde 25 ile sınırlayan düzenlemenin 1 Temmuz’dan itibaren müddeti doluyor; buradan bir müjdeniz var mı, mevzu ile ilgili?’ sorusuna Erdoğan, “İsterseniz bunu artık seçim sonrası atacağımız adımlara bırakmakta yarar var. Cebri adımlar atmak zorundayız. Bu bahiste Adalet Bakanlığı´nın bu işin üzerine çok sert önlemlerle gitmesi lazım. Bu işin en kıymetli çıkış noktası toplu konut. Şu anda özel kesimi bile 15 sene vade 20 sene vade ile konut satışları yapıyor. Ve bu konut satışlarında da peşinatlar baya düşük. Bu alışılmış vatandaşlarımızın önünü inanıyorum ki çok çok açacaktır. 85 milyonu bir avuç insanın çok kâr hırsına kurban etmeyeceğiz. Konut arzını artırmak için de kurumlarımız çeşitli dayanak paketleri açıklıyorlar. Sarsıntı bölgesindeki konukları da söylediğim üzere süratli bir biçimde inşallah tamamlayacağız. Lakin fahiş fiyata asla bunları kurban etmeyeceğiz” karşılığını verdi.

“Körfez’den para depo edilmesi TCMB’yi rahatlattı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan programda, “Körfezden bizim sistemimizin içerisine para depo eden ülkeler oldu. Bu da ister istemez kısa bir müddet için de olsa Merkez Bankamızı, piyasamızı rahatlattı” dedi.

Erdoğan, iktisadın, bankacılık sisteminin ve finans sisteminin sağlam olduğunu söylerken, “Açık net söylüyorum, bu kriz tellallarının bilhassa telaffuzlarına kimse kulak asmasın” diye konuştu

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar