Parapiyasasi.net
Erdoğan’dan seçim tarihi açıklaması
Yazar: -01 Mart 2023
6

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Küme toplantısında konuşuyor. Konuşmasında muhalefeti eleştiren Cumhurbaşkanı, ”Bu millet inşallah, vakti geliyor, 14 Mayıs’ta gereğini yapacaktır.” diyerek seçim tarihinin 14 Mayıs olduğunu ilan etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan öteki başlıklar şöyle;

“Son tespitlere nazaran sarsıntıda yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı 203 bin 958 binada 583 bin 628 bağımsız kısım var. Bunların yüzde 98’i de 2000 öncesi yapılan binalardan oluşuyor. Yalnızca yıkık durumdaki bina sayımız 31 binin, bağımsız kısım sayımız 89 binin üzerindedir.

Enkaz kaldırma faaliyetlerine başladık. Süreksiz barınma alanlarını evvel çadır, akabinde konteynerlerle yüklü olarak dayadık, döşedik ve vatandaşlarımızı taşımaya başladık. Kent merkezlerinde ticaretin devamı için süreksiz ticari alan yapıyoruz. Sarsıntı bölgesinde 392 bin 350 konut ve 75 bin köy konutundan oluşan 468 bin hane inşa etmeyi planlıyoruz…Şehir merkezlerimizdeki ticaretin devamı için süreksiz ticari alanlar yapıyoruz.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar