Parapiyasasi.net
Eski ABD Lideri Donald Trump gözaltına alındı
Yazar: -04 Nisan 2023
7

Eski ABD Lideri Donald Trump yetişkin sinemaları yıldızı Stormy Daniels’a “sus payı” ödediği suçlamasıyla söz vermeye geldiği davada gözaltına alındı.

Trump’ın hakim karşısına çıkacağı Manhattan Ceza Mahkemesi’nin önü basın mensuplarıyla doldu.

Büyük bir kalabalığın beklediği ve doruğunda helikopterlerin uçtuğu mahkemeye Trump bilinmeyen bir kapıdan girdi.

Trump’ın mahkemeye çıkarılmadan evvel Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg’ın ofisine gitti. Buradaki süreç, parmak izi alınmasını ve sabıka fotoğrafı çekilmesini içeriyor.

Donald Trump daha sonra gözaltına alındı.

Trump’a yönelik suçlamaların ayrıntıları, duruşmada açıklandı. Trump suçlamaları reddetti.,

Teslim olmadan evvel kendi toplumsal medya hesabından açıklama yapan Trump, şunları söyledi:

“Manhattan’a, Adliye binasına gidiyoruz. Çok sürreal görünüyor. Beni tutuklayacaklar. Bunun Amerika’da olduğuna inanamıyorum. MAGA! (Make America Great Again)”

Polisten güvenlik önlemi

Polis, mahkeme bölgesini demir bariyerlerle çevirerek etrafta geniş güvenlik tedbirleri alırken, mahkeme bölgesinde bulunan sokak ve caddeler de trafiğe kapatıldı.

Eski Lider Donald Trump’a yönelik soruşturmayı yürüten Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg, sabah saatlerinde mahkeme binasına gelirken, ABD Temsilciler Meclisi üyesi Cumhuriyetçi Milletvekili George Santos’un da mahkeme binasına girdiği görüldü.

Karşıt kümeler alanda

Trump aykırısı ve destekçisi küçük kümeler da sabah saatlerinden itibaren polis bariyerleri ile kendileri için ayrılmış binanın önündeki parkta yerlerini aldı.

Ellerinde Trump’a dayanak yahut cezalandırılması daveti yapan pankartlar taşıyan şahıslar ortasında vakit zaman kelamlı ve fiziki sataşma ve arbede yaşandı.

İsmini Dion olarak veren Trump destekçesi biri, Manhattan Başsavcısı Bragg’in Trump yerine New York’taki cürümlere odaklanması gerektiğini belirterek, “Bragg, bütün gücünü Trump’a harcayarak suçluları sokakta bırakıyor.” formunda konuştu.

Park’ın başka kısmında bulunan Trump zıddı Zachary Machado ise, Trump’ın yaptıklarına müsamaha gösterilmemesi gerektiğini savunarak, “Trump, fecî bir insan ve yaptıklarının cezasını görmeli. Hepimize nasıl adalet uygulanıyorsa o da adaletle yüzleşmeli.” sözlerini kullandı.

Trump, soruşturmayla ilgili tutuklanmasını beklediğini duyurarak daha evvel yaptığı protesto ve dayanak davetine karşın, Trump taraftarlarının 20-30 kişiyi geçmemesi dikkat çekti.

76 yaşındaki Trump’ın tüm suçlamaları reddetmesi bekleniyor.

Trump davayı “cadı avı” olarak nitelemişti

ABD’de 2024 başkanlık seçimlerine aday olan Trump, 18 Mart’ta Manhattan Bölge Savcısının yetişkin sinemaları yıldızı Stormy Daniels’e 2016 Başkanlık seçimleri sırasında sus hissesi ödemesiyle ilgili yürütülen soruşturma sonucunda büyük heyet tarafından suçlanmıştı.

Suçlamalara “siyasi cadı avı” halinde reaksiyon gösteren Trump, Florida’daki malikanesinden dün New York’a söz vermek için özel uçağı ile gelmişti.

ABD medyasında, Trump hakkındaki iddianamede, 30’dan fazla suçlama bulunduğuna dair bilgiler yer alıyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar