• YARIM ALTIN
  5.520,00
  % -0,27
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0510
  % 0,06
 • € EURO
  28,8194
  % -0,10
 • £ POUND
  33,3693
  % -0,42
 • ¥ YUAN
  3,7111
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2810
  % 1,36
 • BITCOIN/TL
  729081,320
  % -0,71
 • BIST 100
  7.719,82
  % -0,82

Ethereum Satın Almak

Ethereum Satın Almak

Ethereum Satın Almak İçin 4 Kolay Adım

Kripto para borsasına adım atmak istiyor ancak Ethereum yani ETH satın almak istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu rehberi mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. Ethereum satın almak için yapılması gerekenler nelerdir? Sorusu ile birlikte Ethereum nedir? Ethereum Neden Yatırım Yapmaya Değer? Gibi pek çok sorununda cevabının yer aldığı yazımıza hemen 4 kolay adım da Ethereum satın alma işlemi ile başlamak istiyoruz.

İlk adım: Kripto para borsasına kayıt olun(Türk kripto borsası Bitexen ile pek çok kripto para alım satım işlemi yapabilirsiniz.)

İkinci Adım: Bir hesap oluşturun ve e-posta adresinizi onaylayın.

Üçüncü Adım: Kendinizi doğrulayın ve kredinizi ekleyin

Dördüncü Adım: Ethereum’u almaya ve satmaya başlayın

Kripto para birimi ethereum blok zincirine (blockchain) dayanır ve genellikle kendisine ethereum denir. Bitcoin güvenli akranlar arası ödemeler yaparak kripto para birimlerini pekiştirirken, Ethereum normalde merkezi bir aracıya ihtiyaç duyan uygulamalar için güvenli, merkezi olmayan bir işletim sistemi geliştiriyor. Bu uygulamalara ERC20 teknik standardında oluşturulan Akıllı Sözleşmeler denir. Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmeler, mülkiyet haklarını kaydetmek ve iletmek, her türlü sözleşmeyi imzalamak veya ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) işlemek için kullanılır.

Ethereum’a Şimdi Yatırım Yapın

İyi dağılmış sistemi sayesinde, Ethereum şu anda ICO’lar için en önemli platformdur (İlk Para Teklifleri). Ethereum ağı merkezi olmayan ve güvenilirdir ve tek bir otorite tarafından kontrol edilmez. Ethereum’un sözleşmelerin otomatik olarak yürütülmesini sağlayan teknolojik çözümleri sayesinde, ether kripto para birimi, yüksek oynaklığına rağmen umut verici bir yatırım fırsatı olmaya devam ediyor.

Fiyat Geliştirme Ve Piyasa Değeri

Piyasa değeri açısından, Ethereum en başarılı kripto para birimlerinden biridir. ETH’nin kur gelişimi, tanıtımından bu yana dikkat çekicidir. Ethereum’u hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz, güvenli bir Ethereum Cüzdan Hizmeti de işlemlere dahildir. ETH döviz kuru gelişiminin görselleştirilmesi için Ethereum Şeması, yatırımcıları zamanında karar vermede desteklemektedir. Ethereum’un kullanım örneklerinin çeşitliliği nedeniyle, merkezi olmayan bir Ethereum ağına dayanan kripto para birimi son birkaç yılda sağlam bir büyüme gösterdi.

Kripto para birimi ETH, Bitcoin’den sonra dünyanın en başarılı ikinci kripto para birimi oldu. Geliştiriciler şu anda Ethereum ağının performansını daha da artırmak için Ethereum blok zincirinin ölçeklenebilirliği üzerinde çalışıyorlar. Çeşitli ticaret platformları, hem yeni hem de deneyimli kullanıcılara Ethereum satın almak için en hızlı ve en güvenli erişimi sunuyor.

 • Mevcut ethereum kuru bu ticari platformlarda güncel olarak takip edilebilir ve ETH doğrudan satın alınabilir
 • Ethereum, merkezi olmayan uygulamalar (DApps) için bir işletim sistemidir
 • Ether, Ethereum blok zincirine dayanan merkezi olmayan ve değişmez bir kripto para birimidir
 • DApp’ler, sözleşmeleri hazırlamak ve otomatik olarak yürütmek için işlenemez ve güvenli uygulamalardır
 • DApp’ler ne bir birey ne de merkezi bir otorite tarafından kontrol edilmez
 • Jetonlar akıllı sözleşmelerle düzenlenebilir
Ethereum
Ethereum

Ethereum Nedir? Ethereum Hakkında Bilgiler

Bitcoin güvenli akranlar arası ödemeler yaparak kripto para birimlerini pekiştirirken, Ethereum bu konsepti daha da geliştirmeye çalışıyor. Amaç, normalde merkezi bir aracıya ihtiyaç duyan uygulamalar için güvenli, merkezi olmayan bir işletim sistemidir, örneğin mülkiyet haklarının kazanılması ve iletilmesi, her türlü sözleşmenin imzalanması veya ilk madeni para tekliflerinin (ICO’lar) işlenmesi.

Ethereum’un mucidi Kanadalı Vitalik Buterin’dir. Buterin Rusya’dan geliyor ve bir matematik dehası. Henüz 10 yaşındayken kendi kendine programlama öğrendi. Her şeyden önce, gözde bilgisayar oyunu “World of Warcraft”’ ta kullanılan oyunun kendine ait para birimini geliştirdi. Dijital para birimi Ethereum’u bu soruna bir çözüm olarak sundu.

Ethereum Neden Yatırım Yapmaya Değer? Ethereum Satın Almak

Ethereum kuru çeşitli faktörlere bağlıdır. Bir yandan, blockchain akıllı sözleşmelerde önemli bir rol oynar ve tam otomatik ekosistemlerin inşasını sağlar. Ödeme aracı olarak kullanılmasının da tüm para biriminin değeri üzerinde etkisi vardır.

Şeffaflık da Ethereum’un değerinde önemli bir faktördür. Blockchain her zaman işlem gören hacminin ne kadar yüksek olduğunu ve birçok yatırımcının Ethereum alıp almadığını gösterir. Blockchain ayrıca işlemlerin otomatik olarak ve üçüncü bir tarafın müdahalesi olmadan işlenmesini sağlar.

Bitcoin’in aksine, ETH bir değer deposu değildir. Bunun yerine, para birimi mikro işlemler için daha uygundur. Akıllı sözleşmeler ve DApp’ler bu işlemlerin otomatik olarak yapılmasını sağlar.

Ethereum Cüzdanı Nedir?

Bir ether cüzdanı, ethereum almak, göndermek ve yönetmek için bir tür banka hesabı görevi görür. Ticari platformları ethereum almak ve satmak için kullanabilirsiniz, ancak jetonlarınızı sizin için yönetmezler. Bunu kendiniz bir ether cüzdanında yaparsınız.

Hangi Ethereum Cüzdanını Seçmeliyim?

Ethereumunuzu yönetmenin farklı yolları vardır. Çevrimiçi cüzdanlar, yazılım cüzdanları ve donanım cüzdanları vardır. Çevrimiçi cüzdan, cep telefonunuz için bir cüzdandır. Bilgisayara bir yazılım cüzdanı indirilir ve bir donanım cüzdanı bir cihazdır.

Ethereum Cüzdanını Nasıl Oluştururum?

Bir ether cüzdanı oluşturmak kolaydır. Bunun çeşitli yolları vardır. Her cüzdan tipinin kendine özgü özellikleri vardır ve kullanılabilirlik ve güvenlik açısından farklılık gösterir. Peki, hangi cüzdanı seçmelisiniz? Bu, ethereum’u nerede kullanmak istediğinize ve ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlıdır.

YORUMLAR YAZ