Parapiyasasi.net
Euro Bölgesi’nde inşaat üretimi Mart’ta düştü
Yazar: -22 Mayıs 2023
6

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avrupa Birliği (AB) ve Avro Bölgesi’nin Mart ayına ait mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretim bilgilerini yayımladı.

Buna nazaran, Euro Bölgesi’nde inşaat üretimi, Mart’ta Şubat ayına kıyasla yüzde 2,4 düştü. İnşaat üretimi, 2022’nin Mart ayına nazaran de yüzde 1,5 geriledi.

AB’de de inşaat üretimi, Mart’ta evvelki aya kıyasla yüzde 1,9, 2022’nin tıpkı devrine nazaran de yüzde 1,2 düşüş gösterdi.

AB ülkeleri ortasında Mart ayında inşaat üretiminde evvelki aya oranla en fazla artış yüzde 4,1 ile Romanya’da, yüzde 3,2 ile Slovenya’da ve yüzde 1,6 ile Portekiz’de ölçüldü. En fazla düşüş ise yüzde 10,9 ile Avusturya’da, yüzde 10,3 ile Slovakya’da ve yüzde 4,6 ile Almanya’da kaydedildi.

Yıllık bazda ise inşaat üretimi Slovenya’da yüzde 28,3, Romanya’da yüzde 17,7 ve Hollanda’da yüzde 4,2 artarken, Slovakya’da yüzde 10,3, Macaristan’da yüzde 9,8 ve Çekya’da yüzde 6,1 düştü.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar