Parapiyasasi.net
Fed/Kashkari: 25 yahut 50 baz puanlık faiz artırımlarına açığım
Yazar: -02 Mart 2023
5

Minneapolis Fed Lideri Neel Kashkari, FOMC’nin gelecek toplantısında 25 yahut 50 baz puanlık faiz artırımı yapılmasına açık olduğunu söyledi. Bununla birlikte faizlerin Aralık ayında kâfi olacağını düşündüğü yüzde 5,4 düzeyinden daha üst gitmesinin gerekebileceğini de vurguladı.

İş dünyası temsilcileri ile bir ortaya geldiği bir aktiflikte konuşan Kashkari, “Meslektaşlarımın yetersiz sıkılaştırma riskinin çok sıkılaştırma riskinden daha büyük olduğu konusunda benim ile görüş birliği içinde olduklarını düşünüyorum. Enflasyon verisinin beklendiği kadar gerilemediği dikkate alındığında, gelecekteki Fed faiz artırımları için patika konusunda kendi beklentimi üst istikametli revize etmeme gereksinim olabilir” dedi.

Fed üyeleri uygun faiz patikası konusunda iddialarını bu ay yapılacak FOMC toplantısında ortaya koyacaklar. Kashkari, kendisinin faizler için en son noktanın yüzde 5,4 olan evvel kestiriminden daha yüksek olduğu bir patikaya işaret etme eğilimnde olduğunu vurguladı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar