Parapiyasasi.net
Fed yetkililerinden faiz bildirileri
Yazar: -17 Mayıs 2023
4

New York Fed Lideri John Williams halihazırda atılan faiz adımlarının tesirinin kıymetlendirilmesi gerektiğini belirterek “bekle-gör” yaklaşımına daha yakın olduğu sinyalini verdi. Williams, “Önceki adımlarımızın tesir yaratması için belirli bir mühlet geçmesi gerektiğinin farkındayız” diye konuştu.

Dallas Fed Lideri Lorie Logan ise “daha yavaş sıkılaşmaya gereksinim duyulabileceğini” belirtti. Logan daha aralıklı ve düşük oranlı faiz artırımını tabir eden kademeli siyaset ayarlamasının enflasyonla çaba ve finansal şartlar ortasında istikrar tutturulması için yararlı olabileceğini belirtti.

Dün konuşan Fed üyeleri ortasında en şahin tonu belirleyen Richmond Fed Lideri Thomas Barkin ise gerekirse daha fazla faiz artırma konusunda “rahat” olacağını lisana getirdi. Bloomberg TV’ye konuşan Barkin “Faiz artışlarının gecikmeli tesirlerini görmek isterim lakin birebir vakitte enflasyonun düştüğünü de görmek istiyorum” dedi.

Chicago Fed Lideri Austan Goolsbee ise haziran ayı faiz kararı hakkında konuşmak için şimdi erken olduğunu belirtti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar