Parapiyasasi.net
Fed’den bu yıl 100 baz puanlık faiz indirimi fiyatlanıyor
Yazar: -15 Mart 2023
5

Fed swapları, Mayıs’ta faizde tepe düzeyin görüldükten sonra Aralık ayına kadar yaklaşık 100 baz puan faizi indirimini fiyatlıyor.

Faizde tepe düzey beklentisi yüzde 4,86 civarında. Haftaya gerçekleşecek Fed toplantısında faiz artış beklentisi 25 baz puanın altında fiyatlanıyor. Yıl sonu faiz beklentisi ise yüzde 3,93 düzeyinde.

Fiyatlamalardaki bu değişiklik, kısa vadeli tahvil getirileri ile Avrupa Borsaları ve ABD vadeli endekslerinin gerilediği bir ortamda gerçekleşti. Credit Suisse Group’un en büyük hissedarının bankaya daha fazla yatırım yapmayı reddetmesi piyasa hareketinde tesirli oldu.

TD Securities’den Priya Misra “Piyasalar Fed’in faiz artışlarının resesyona yol açabileceğini ve süratle siyasetini değiştirip indirime gideceğini fiyatlıyor. Haziran ayında siyasette dönüş erken olabilir lakin piyasada finansal şartların geniş çaplı sıkılaşma riski fiyatlanıyor” değerlendirmesini yaptı.

ABD’de siyaset faizi şu an yüzde 4,5 – 4,75 düzeyinde.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar