Parapiyasasi.net
Fed’in 2 numarasına aday gösterilen isimden enflasyon yorumu
Yazar: -13 Mayıs 2023
5

Fed Guvernörü Philip Jefferson, ABD’de enflasyonun seyrindeki güzelleşmenin bu yıl boyunca karışık bir görünüm sergilediğini lakin para siyasetinin iktisada nüfuz edebilmesinin vakit aldığını ve yolunda gittiğini söyledi.

Stanford Üniversitesi Hoover Enstitüsü’nde bir konuşma gerçekleştiren Jefferson, Mart ayında beklenmedik bir biçimde düşen ikinci el motorlu araç fiyatları dışında çekirdek kategoride yer alan eserlerdeki dezenflasyonun beklenenden daha yavaş ilerlediğini söz etti.

Jefferson, para siyasetinin enflasyonu ve ekonomiyi uzun vadeli ve farklı hallerde etkilediği, Fed’in süratli sıkılaşmasının tesirlerinin önümüzdeki devirde görüleceğini söyledi.

Biden tarafından aday gösterildi

ABD Lideri Joe Biden, Philip Jefferson’ı ABD Merkez Bankası (Fed) Lider Yardımcılığına aday gösterdi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Biden, misyona gelmesinden bu yana kaydettikleri ekonomik gelişmelere işaret ederek, Jefferson’ı Fed İdare Şurası lider yardımcılığına aday göstermekten gurur duyduğunu belirtti.

Senato’nun geçen yıl Jefferson’ı 91’e karşı 7’lik güçlü bir oy oranıyla Fed İdare Heyeti üyesi olarak onayladığını anımsatan Biden, adayının Fed Lider Yardımcısı olarak da süratli bir formda onaylanmasını beklediğini söz etti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar