Parapiyasasi.net
Fındık İhracatı 578 Milyon Dolar Yükseliş Gösterdi
Yazar: -24 Nisan 2020
40

Karadeniz Fındık İhracatçılar Birliği Başkanı İlyas Sevinç, korona virüs sürecinde fındık ihracatı 578 milyon dolar bazında artış gösterdiğini söyledi.

1.85 Milyar Dolar Artış Oldu

Eylül ve Nisan 2020 tarihleri arası 267 ton fındık ihracatının yapıldığını ve 1,85 milyar döviz getirisi sağladığını açıklayan KFMİB Yönetim Başkanı İlyas Sevinç, dönem sonunda 320.000 tonluk ihracatını aşacaklarını açıkladı. Sevinç, bu dönemde elde edilecek rakamların geçen yıla göre, 62 bin ton artacağı ve 578 milyon dolar yükselişe geçeceğinin haberini verdi.

findik ihracati

Pandemi Sebebiyle Bahçelerdeki Bakım İhmal Edilmemeli

Açıklamasına devam eden Sevinç, “Fındık gibi ülkemize doğrudan döviz katkısı sağlayan ürünlerimizin maksimum verim ile üretilebilmesi açısından gübreleme ve bahçelerin bakımı yapılmalı. Bu açıdan Nisan ve Mayıs arasındaki zaman dilim önemli olduğu biliniyor. Esasen belirtilmelidir ki virüs ile mücadele esnasında bu hususlar göz önüne alınarak tarımın içinde olan vatandaşların dışarı çıkma yasağına alınmamış olması önemli. Bizlerde üzerimize ne düşüyorsa yapmalıyız.” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar