• YARIM ALTIN
  5.516,00
  % -0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0160
  % -0,01
 • € EURO
  28,7757
  % -0,16
 • £ POUND
  33,3141
  % -0,30
 • ¥ YUAN
  3,7062
  % -0,02
 • РУБ RUBLE
  0,2810
  % -0,06
 • BITCOIN/TL
  731546,425
  % -0,29
 • BIST 100
  7.719,82
  % -0,82

Garanti Bankası Kredi Borçlarını Erteledi Mi?

Garanti Bankası Kredi Borçlarını Erteledi Mi?

Coronavirüs (Covid 19)’un dünya genelinde hızla yayılmasıyla birlikte ekonomik krizler her kesimde baş göstermeye başlamış durumda. Bankalardan kredi çekenler yada kredi kartı kullananlar kredi borcu ertelendi mi, kredi borcu erteleme gibi soruları google’de arattırmaya başladılar ve buna cevap aramaktalar.

Bugün ki makalemizde Garanti bankası kredi borcu olanların erteleme yapıp yapamacağı ile alakalı bilgilendirme yapacağız. Garanti bankası’da bir çok banka gibi ekonomik sorunların minimum seviyeye inebilmesi adına kredi erteleme kararı alan bankalar arasındadır.

Buna ek olarak Garanti BBVA bankası üzerinden işçilerinin maaşlarını ödeyen işverenler için kredi limiti alabilecekler ve 3 aylık bir süreç içerisinde çalıştırdıkları personellerin maaşlarını bu şekilde ödeyebilecekler. Bir çok kişi tarafından avantajlı görünen bir durum olarak görülse de bankalar bu yaptıkları işlem sonrasında faiz oranı işletmektedirler. Dolayısıyla bu yapacağınız işlemlerle aslında kredilerinizi ötelemiyorsunuz kredinizi faizle ertelemiş oluyorsunuz. Böyle zamanlar’da bankaların faiz almadan kredi ötelemeleri arzu edilirdi.

Kredi borcu erteleme
Kredi borcu erteleme

Garanti Bankası Kredi Borçları Ertelendi Mi?

Garanti BBVA bankası özel bankalardan bir tanesi olup kredi borçlarını erteleyen bankalardan bir tanesidir. Sadece kredi değil kredi kartlarınızla alakalıda başvuru yapmanız durumunda erteleme işlemi yapabilirsiniz. Borç erteleme nasıl yapacağım sorusuna cevap arıyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

Garanti Bankası kredi borcu erteleyebilmek için; 2 farklı kanal üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu kanallar;

 • Müşteri hizmetlerini arayarak kredi borcu erteleme,
 • Banka şubelerine giderek kredi borcu erteleme.

Yukarıda saymış olduğumuz iki kanal üzerinden kredi borçlarınızı erteleyebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Kredi Borcu Erteleme

Yapmanız gereken öncelik olarak 444 0 333 numarasını cep yada sabit ev telefonlarından arayarak müşteri temsilcisiyle görüşerek başvuru yapmanız.

Müşteri temsilcisine; Mevcut kredi veya kredilerinizin ertelenmesini isteyerek başvuruda bulunun.

Banka şubesinden kredi borcu erteleme

Garanti BBVA bankası kredi borcu erteleme yapmak istiyorsanız bir diğer başvuru yapabileceğiniz yol banka şubeleri demiştik.

Bankaya gittiğinizde hangi tür kredi almış olursanız olun gişe işlemlerinden erteleme işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Tüm işlemleri hallettikten sonra başvrunuzu işleme alacaklardır. Genel itibari ile başvurularınız olumlu sonuçlanıyor olsada en geç 2-3 saat içerisinde size dönüş sağlayacaklardır.

YORUMLAR YAZ