Parapiyasasi.net
Gaziantepli sanayicilerin depremzedelerin yaralarını sarmaya başladı
Yazar: -13 Şubat 2023
9

GAOSB’den yapılan açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 vilayette tesirini gösteren 7,7 ve 7,6’lık sarsıntılar sonrası Gaziantepli sanayicilerin depremzedelerin yaralarını sarmaya başladığı belirtildi.

Fabrikalarının kapılarını açan sanayicilerin, çeşitli yerlerde barınan vatandaşlar için sıcak yemek üreterek dağıttığı aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GAOSB Lideri Cengiz Şimşek, yaşanan iki büyük zelzelenin akabinde bütün sanayicilerin birinci günden itibaren fabrikalarının kapılarını sarsıntıdan mağdur olan vatandaşlara açtığını bildirdi.

Vatandaşların temel gereksinimlerinin karşılanmasını sağladıklarını belirten Şimşek, “OSB’de bulunan bütün fabrikalarımız hasar almadan bu afetten çıkmış ve Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkilileri tarafından bütün fabrikalar denetlenmiş olup yetkililer tarafından Gaziantep OSB’deki bütün fabrikalarda çalışılabilir diye bir rapor verilmiştir.” sözlerini kullandı.

Şimşek, GAOSB’deki bütün fabrikaların güç ve öbür muhtaçlıklarının karşılandığını aktararak, şunları kaydetti:

“Şu anda bütün fabrikalarımız çalışmaya ve üretmeye hazırdır. Birçok sanayi kuruluşumuz bugün prestijiyle tesislerini çalışır hale getirmiş ve üretime başlamıştır. Elbette biz endüstriciler bir yandan depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışırken öteki taraftan da önümüzdeki süreçte gereksinim duyulacak olan birçok eserin üretimini sağlamak ve ülkemizin ekonomik taraftan güçlenmesine katkı sağlamak zorundayız. Bugün GAOSB’de hiçbir üretim tesisinde bir külfet bulunmamaktadır. Önümüzdeki süreçte bütün fabrikalarımız üretime başlayacak ve öncelikle iç piyasada muhtaçlık duyulan eserlerin üretimini yaparak bu acı sürecin kısa bir mühlet içerisinde sonlandırılması tarafında çalışmalarını sürdürecektir.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar