Parapiyasasi.net
Göknur Gıda’nın halka arzı için 1-3 Mart’ta talep toplanıyor
Yazar: -27 Şubat 2023
13

Türkiye’de ürettiği eserleri Kuzey Amerika’dan Avrupa ve Asya Pasifik’e kadar dünyanın dört bir yanında tüketicilerle buluşturan Göknur Besin, ortalarında dünyanın en büyük zincir marketlerinin ve en büyük besin ve içecek markalarının bulunduğu 470’ten fazla müşteriye, Türkiye’de üretip işlediği zerzevat ve meyve konsantresi ve başka katma bedelli eserleri satıyor.

Halka arz fiyatı 11 TL olacak

Şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran, 1-2-3 Mart tarihlerinde, sabit fiyat ve talep toplama sistemiyle Göknur Gıda’nın toplam 79 milyon 250 bin TL nominal bedelli pay senedi 11 TL fiyat üzerinden halka arz edilecek. Halka arz edilecek hisselerin 65.000.000 TL’lik kısmı sermaye artırımı, 14.250.000 TL’lik kısmı ortak satışı biçiminde gerçekleşecek.

Halka arzda; Göknur Besin paylarının yüzde 3’ü şirket çalışanlarına, yüzde 72’si yurtiçi ferdi yatırımcılara, yüzde 15’i yurtiçi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 10’u da yurtdışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilecek. Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin yüzde 65 üzere kıymetli bir kısmını bahçe yatırımları, yenilenebilir güç yatırımları ve makine ekipman yatırımlarında kullanacak.

Geri kalan yüzde 15’i işletme sermayesinin güçlendirilmesi, yüzde 20’lik kısım ise kredi geri ödemesi için ayrılacak.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar