Parapiyasasi.net
Goldman’dan pay tahlili: Mühimmat bitti
Yazar: -26 Nisan 2023
9

Goldman Sachs Group Inc. yöneticisi Scott Rubner, Salı akşamı müşterileri ile paylaştığı notta, paylarda taktiksel olarak satış durumunda olduğunu zira alıcıların “mühimmatının bittiğini” söyledi.

Goldman bilgilerine nazaran sistematik fon yöneticileri geride kalan ayda global paylarda 170 milyar dolardan fazla alım yaptılar. Bu da fonların pay durumlarının yükünü 2022 başından bu yana en yüksek düzeye taşıdı.

Rubner’a nazaran pay durumlarının zirve noktasına yaklaşmasıyla yatırımcılar önümüzdeki haftalarda satışa geçme eğiliminde olabilirler.

Emtia vadeli süreç danışmanları ismi verilen ve vadeli süreç piyasalarında varlık fiyatlarının trendine nazaran kısa ve uzun konum olan CTA fonlarında tetikleme sinyalleri S&P 500 endeksi için 4.130 düzeyinde bulunuyor.

Endeks salı günü 4 bin 71 düzeyine geriledi. Goldman’ın modeline nazaran de trend izleyen fonlardan, volatilite sinyallerine nazaran konum olan yatırımcılara niceliksel fonlar, piyasanın önümüzdeki ay satış gelmesi durumunda 276 milyar dolara kadar hisseyi elden çıkarmak zorunda kalacak.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar