Parapiyasasi.net
Goldman’dan yen tavsiyesi
Yazar: -26 Nisan 2023
5

Goldman Sachs Group Inc., faiz oranlarının gittiği istikamete yanlışsız konum almak isteyen yatırımcılara üç farklı Döviz süreci tavsiye etti.

Stratejist Karen Reichgott Fishman geçtiği bir notta, yatırımcıların daha yüksek getiri elde etmek için dolarla süreç yapmak yerine yen, euro ve emtia odaklı para ünitelerine odaklanmaları gerektiğini yazdı.

Fishman bilgi notunda “Faizlerin indirileceğini fiyatlamak için yen satın alın yahut aksi tarafta bir strateji için satın” sözlerini kullandı.

Euro ve emtia para üniteleri yatırımcıların faizlerden etkilendiklerinde pay senedi piyasalarında süreç yapabilecekleri yerler olarak kıymetlendirilir.

Euro ve emtia para üniteleri, yatırımcıların faiz oranlarından etkilendikleri için pay senedi piyasalarında bahis oynayabilecekleri yerlerdir. Goldman, ayı piyasası beklentisine sahip olanların Avustralya yahut Kanada dolarını yen karşısında açığa satabileceklerini, boğa beklentisi olanların ise Japon para ünitesine karşı euro satın alabileceğini söyledi.

Fishman notunda, “Dolar için bu inişli döviz piyasalarında trendin genişlememesi dolar dışı G-10 ülke para ünitelerinin çapraz kurlarında potansiyel fırsatların daha büyük getiriler sağlayabileceğine işaret ediyor. Kendi ana senaryomuz yükselen faizler ve muhakkak aralıklarda seyreden pay senedi ortamında Japon yeninin taktiksel olarak biraz daha zayıflayacağı yönünde” değerlendirmesinde bulundu.

ABD ekonomik bilgilerinin bir ölçü yumuşama göstermesi ve kimilerinin son bankacılık karışıklığının kredi vermeyi etkileyip etkileyemeyeceğini sorgulaması nedeniyle, Fed faiz artırımlarına ait piyasa beklentileri geçtiğimiz ay değişkenlik göstermişti.

Dolar endeksi bu yıl yüzde 1,5 düşerken yatırımcılara güvercin bir Japonya Merkez Bankası nedeniyle baskı altında kalan ve daha net bir görünüme sahip yen üzere para üniteleriyle ticaret yapma fırsatları sunuyor.

UBS Küresel Wealth Management de Avustralya Doları, Japon yeni ve İsviçre frangı satın almayı tavsiye ederken, Morgan Stanley Investment Management ise gelişmekte olan piyasa para ünitelerinde daha yeterli performans gösterebileceği bir alan olduğunu düşünüyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar