Parapiyasasi.net
Haftaya Bu 17 Gelişme Bitcoin, SHIB, DOGE, ETH’i Etkileyecek!
Yazar: -12 Şubat 2023
9

Bitcoin new market cover unsplash large 1661148850100

Genel kripto piyasası, 2023’ün başında büyük kar elde etmişti, lakin artık Bitcoin üzere kripto para ünitelerinin birden fazla kârlarından vazgeçti. Bu, Bitcoin’in şu anda 22.000 dolarlık kilit düzeyini kaybetmesine neden oldu. Şu anda Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0.2’lik bir yükseliş ile 21.894 dolardan el değiştiriyor. Lakin coin, gün içerisinde 21.400 dolara kadar geriledi. Pekala, önümüzdeki süreçte Bitcoin, SHIB, DOGE, ETH ve öteki coin’leri neler etkileyecek? İşte haftalık bazda dikkat çeken gelişmeler…

Bitcoin ve altcoin piyasasına yönelik beklentiler neler?

Mevcut kripto düzeltmelerinin yaşanacağı, piyasa uzmanları tarafından esasen iddia edilmişti, lakin SEC’in Kraken’e karşı atağı beklenmedikti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu olay büyük bir satışa yol açtı ve Kraken staking hizmetini sonlandırmaya karar verdikten sonra, trader’lar sıradakinin Coinbase olacağını kestirim ediyorlar. Artık, kripto piyasasının ilerideki günlerini nasıl sürdüreceğine dair kaygılar arttı.

btc pp

Tanınmış kripto platformlarından biri olan Delphi Digital, buna karşılık verirken kripto piyasasının 2023’te inişli çıkışlı bir seyahat geçireceğini tez etti. Bu ortada analist Kevin Kelly ve Jason Pagoulatos, olumsuz makro olayların kripto piyasasını 2023’ün üçüncü çeyreğine kadar daha da aşağı çekeceği görüşündeler.

ABD Merkez Bankası (FED) ve başka bankaların açıklamaları merak ediliyor

Yaklaşan olumsuz olayların dışında, önümüzdeki günlerde kripto piyasasını etkilemesi beklenen birkaç faktör daha var. Birincisi, şu anda olumlu bir hareket gören ABD Doları Endeksi. DXY’nin son yedi gündeki ticaretine nazaran, Ocak ayının en düşük düzeyi olan 101’den toparlandığını kolaylıkla söyleyebiliriz. Bitcoin’in çoğunlukla DXY’yi takip ettiği gözlemlenmekte. Bu da DXY’nin olumlu hareketini sürdürmesi halinde BTC’nin yakında rallisini tekrar kazanabileceği manasına gelir. Ayrıyeten, son FOMC toplantısında Fed, faiz artışının enflasyon yüzde 2’nin altına düşene kadar devam edeceğini tez etti.

bitcoin1

Yaşanacak gelişmelere bakarsak yarın, 13 Şubat’ta, ABD Tüketici Enflasyon dataları açıklanacak. Bununla birlikte, bir sonraki piyasa hareketi çoğunlukla, 14 Şubat’ta yayınlanması planlanan Ocak TÜFE raporuna bağlı. TÜFE bilgilerinin Türkiye saati ile 16:30’da açıklanmasının akabinde 22:00 civarında FED vazifelisi John Williams bir konuşma yapacak. 15 Şubat’ta, Türkiye saati ile 10:00’da İngiltere’nin TÜFE bilgileri açıklanacak.

Aynı gün 16:30’da ABD çekirdek perakende satışlara dair bilgiler ortaya çıkacak. Ayrıyeten 15 Şubat, Türkiye saati ile 17:00’de Avrupa Merkez Bankası Lideri Christine Lagarde’ın konuşması ile değer taşıyor. 16 Şubat’ta ise ABD’de işsizlik sigortası müracaatları, ÜFE dataları, işsizlik hakkından yararlanma başvurusu üzere değerli gelişmeler yaşanacak. Birebir gün 16:45 ve 21:30’da Cleveland FED Lideri Loretta Mester ve St. Louis FED Lideri James B. Bullard konuşacak.

0x0 4

Öne çıkan kripto para gelişmeleri

Kripto para ekosistem gelişmelerine bakarsak, 14 Şubat’ta 272 milyon dolarlık The Sandbox (SAND) ve 16.1 milyon dolarlık dYdX (DYDX)’in kilidi açılacak. Birebir gün LUNC ağ yükseltmesi dikkat çekiyor. 17 Şubat’ta 37 milyon dolarlık ApeCoin’in (APE), 15 Şubat’ta 106 milyon dolarlık BitDAO’nun (BIT) kilidinin açılması bekleniyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar