Parapiyasasi.net
Hakkında soruşturma başlatılmıştı: Oğuzhan Uğur tabir verdi
Yazar: -13 Şubat 2023
6

Avukatı Çağdaş Çelik ile geldiği İstanbul Adalet Sarayı Basın Hataları Soruşturma Ofisi Savcılığı’nda yaklaşık 3 saat tabir veren Oğuzhan Uğur, daha sonra adliyeden ayrıldı.

Uğur, savcılık çıkışında basın mensuplarının “Deprem bölgesine dönecek misiniz?” sorusu üzerine, “İfademizi verdik, çalışmaya devam ediyoruz. Şu an o denli bir fikrimiz yok, bakacağız.” cevabını verdi.

Olayın geçmişi

Asrın felaketi olarak nitelendirilen, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki zelzelelerin akabinde arama kurtarma faaliyetleri yürütüldüğü esnada “BaBala TV” isimli Twitter hesabından Kahramanmaraş’taki Hatay Yarseli Barajının duvarının çatladığı tarafında paylaşımlarda bulunulması, bu paylaşımların zelzele bölgesindeki afetzede vatandaşlar ortasında kaygı ve paniğe neden olmasına ait İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı açıklanmıştı.

Savcılık, Oğuzhan Uğur ve öbür sorumlu şahıslar hakkında “halkı aldatıcı bilgiyi alenen yayma” teziyle resen soruşturma başlatmıştı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar