Parapiyasasi.net
Hektaş’tan 48 milyon dolarlık yatırım kararı
Yazar: -27 Nisan 2023
10

Hetaş, Ankara’da hayvan sıhhati alanında yeni bir yatırım kurma kararı aldığını açıkladı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, şirketin hayvan sıhhati alanında 2005 yılından beri faaliyet gösterdiği, 2021 yılında almış olduğu stratejik bir karar ile Arma İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi satın alarak bu pazarda yerini sağlamlaştırdığı hatırlatıldı.

Hayvan sıhhati alanında yatırımlarına devam eden şirketi yatırımlarına bir yenisini eklemek için İdare Heyetimiz tarafından 27 Nisan 2023 tarihinde, Ankara’da Hektaş Ticaret Türk A.Ş. altında veteriner ilaçları üretimi alanında ikinci bir üretim tesisi kurmaya karar verildiği belirtilen açıklamda, fizibilite çalışmaları sonucunda toplam yatırım meblağının 48 milyon dolar olarak bütçelendiği lisana getirildi.

Kurulacak üretim tesisinin GMP standartlarına uygun olacak biçimde inşaa edilerek halihazırda üretimini gerçekleştirdiği eserlerde kapasite artışına gidilmesine ve halihazırda bulunmayan eser portföyünün geliştirilmesine ve münasebetiyle hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda aktifliğini artırarak farklı eser kümeleriyle yeni pazar gelişiminin sağlanmasına, öngörülen yatırım kapsamında, alınması talep edilen hizmetlerin, belirlenen fiyat ve yüklenici firmalar özelinde, yasal mevzuat süreçleri de gözetilerek, her türlü iş ve süreçler için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verildiği belirtildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar