Parapiyasasi.net
Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar
Yazar: -30 Mart 2021
15

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Bankalar müşterilere bazı fırsatlar sunmakta ve böylece belirli bir ücret talep etmektedirler. Bu ücretlerden birine hesap işletim ücreti denir. Hesap işletim ücreti tüketiciler için büyük bir yüktür ve bu durum sorgulama yoluyla ödenecek bir ücret değildir. Bu nedenle, tüketiciler genellikle hesap işletim ücreti gerektirmeyen almayan bankalara yönelmek isterler.

Hesap İşletim Ücreti Nedir?

Müşteri, hesap işletim ücretini hesabı adına ödemelidir. Birçok banka müşterisi bu ücreti gereksiz buluyor ve ödemek istemiyor. Bu durum müşterileri hesap işletim ücreti almayan bankalara yönlendirmeye yol açar.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

Bazı bankalar işletme kuralları gereğince hesap işletim ücreti almayabilirler.

Hesap işletim ücreti almayan bankalar şöyledir:

  • QNB Finansbank
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Yapı Kredi Bankası

Bu hesap işletim ücreti almayan bankalar yönetmeliklerine göre hesap işletim ücreti almamaktadır.

Maaş Alınan Kart İşletim Ücreti Keser Mi?

Günümüzde birçok çalışan maaşlarını belirlenen bankalardan almaktadır. Maaş ödeyen bazı sözleşmeli bankalar bordro hesapları için hesap bakım ücreti talep etmez. Ancak bazı bankalar da maaş hesabı olan bankalara elektronik transfer ve havale gibi işlemler de ücretsiz olarak verilmektedir.

Hesap İşletim Ücretinin Alınmaması İçin Yapılacaklar

Bu işlem için sadece 2 durumu gerçekleştirmelidir. Tüm kart olaylarını otomatik ödemeye vermektir. Bir diğeri ise vadeli mevduat hesabı açtırmaktır.

Hesap İşletim Ücretinin Geri İadesi Olur Mu?

Hesap bakım ücretlerinin gerekli olmadığına inanan ve haksız ücretler talep eden tüketiciler, ücretleri geri ödemeye çalışabilirler. Elbette, hesap bakım ücretini iade etmenin bir yolu var. Müşteri, maliyeti geri almak için yasal önlemler alabilir. Bununla birlikte, bir işlemi gerçekleştirmenin maliyeti genellikle ödenen işletme giderlerinden daha yüksektir. Bu nedenle banka müşterileri için yüksek hesap yönetim ücretlerinin yanı sıra yasal yollara başvurmak pek akıllıca bir yöntem değildir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar