Parapiyasasi.net
İkili Opsiyon
Yazar: -13 Nisan 2021
20

Yitimlerin ve mürtefi kârların geri ödeme işlemlerinin yapılma taahhütleriyle ikili opsiyon, para elde etme arzusu olan tüm bireylerin dikkatini celp etmektedir.

İkili Opsiyon Nedir?

Peki, ikili opsiyon nedir? Döviz, pay senedi, , altın ve benzeri işleyenlerin, belirli bir zaman içerisinde hangi stratejide devinim göstereceği üstüne işlem gerçekleştirilen piyasadır.

İkili Opsiyon Nasıl Oynanır?

İkili opsiyon nasıl oynanır? Bu işlem için ilk etapta 10 dolara sahip olunması kâfidir. Bu işin sağlanmasına yardımcı olan işletme şirketleri vasıtasıyla bir yatırım hesabı oluşturarak, doğrudan işlemlere başlanabilmektedir. Ayriyeten forex ortamında olduğu gibi demo hesapları da bulunmaktadır. Bu hesaplarda işlem gerçekleştirdikten sonra işin özü kısa sürede çözülmektedir.

İkili opsiyon yatırımı gerçekleştirebilmek adına ekstra bir iktisat bilgisine lüzum olmadığı söylenmektedir. Zaten bu noktada aslolan; “dolar bu vakitte aşağı doğru harekete geçecek” ya da ” altın bu vakte eriştiğinde yukarı doğru harekete geçecek” demektir. Yatırım aracı kararlaştırıldıktan sonra mühlet veya dolum süresinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu süre minimum 5 dakika, maksimum 30 gün olmaktadır.

İkili Opsiyon
İkili Opsiyon

İkili Opsiyondan Nasıl Para Kazanılır?

İkili opsiyon teciminde para elde etmek adına fazladan bilgi ve tecrübeye sahip olunmasına lüzum yoktur. İddaa kuponu işaretler gibi bir işlem gerçekleştirildiğini beyan etmek doğru olacaktır. Kazanç sağlama olanağının da iddaadan vurgun yapma olasılığıyla farklı olmadığı söylenebilmektedir. Nasıl para kazanılır? sorusuna cevap olması adına ikili opsiyon ortamında her şeyden evvel işlem gerçekleştirilecek dayanak mevcudiyeti doğru bir biçimde seçilmelidir.

  • Bildik ya da ücretlerinin istikbaline ilişkin doğru varsayımlar yapılabilen bir destek varlıkla işlem yapılması lazım gelmektedir.
  • Bunun akabinde bu destek varlık için kötü olmayan bir piyasa izlemi yapılmalı, ücret grafikleri çözümlenmeli, dolum mühleti nihayetinde ücretinin hangi yönde ilerleyeceği doğru bir biçimde tahmin edilerek lüzumlu opsiyon satın alınmalıdır.
  • İkili opsiyon ortamında en mühim kaidenin, iyi bir piyasa izlemi olduğuna işaret edilmektedir.

Tercih edilecek destek varlığın ücreti üstünde tesirli olan etkenlerin idrakinde olunmalı ve bu etkenlerle alakalı gelişmeler özenli bir şekilde takip edilmelidir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar