Parapiyasasi.net
İletişimciler, BTK kararının ertelenmesini istedi
Yazar: -09 Şubat 2023
10

İDA tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle dendi:

“Ülkemizin yaşadığı büyük felaket bağlantının ve bağlantı araçlarının hayatiyetini bir kere daha ortaya çıkardı. Zelzele felaketinin yaşandığı vilayetlerimizde enkaz altındaki pek çok can irtibat araçları ve platformlarının yönlendirmesi ile kurtuldu. Yardım konusundaki yönlendirme ve tertiplerin da değerli kısmı toplumsal medya platformları üzerinden gerçekleştirildi ve gerçekleştiriliyor.

Ne yazık ki en çok insani gereksinimin duyulduğu bugünlerde kimi toplumsal medya uygulamalarına erişimin 5651 sayılı kanunun ilgili unsurları çerçevesinde Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından kısıtlandığını öğrendik. Bu türlü bir periyotta toplumsal medya platformlarına yönelik sebebi ne olursa olsun bant daraltılması üzere erişimi zorlaştıran yahut önleyen uygulamaları vakitsiz buluyor, yetkililerin bu kararlarını tekrar gözden geçirmelerini ve ilgili kararın ertelenmesini istiyoruz.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar