Parapiyasasi.net
İmajlar toplumsal medyaya yansımıştı: Ticaret Bakanlığı’ndan büyük ceza
Yazar: -13 Şubat 2023
6

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde yitirdiği canlara ağlıyor. Arama kurtarma çalışmaları sürerken, binlerce vatandaş sarsıntı bölgesinden ayrılıyor. Öteki bölgelere gitmek isteyen vatandaşlara yol kenarında bir dinlenme tesisinin fahiş fiyatla çorba satışı yaptığı toplumsal medyaya yansımıştı.

Ticaret Bakanlığı bu haber üzerine harekete geçti. Bakanlık’tan yapılan açıklamada bu işletmeye 1 milyon 860 bin lira ceza kesildiği bildirildi.

Ticaret Bakanlığı’nın hususa ait açıklaması şöyle:

“Ülkemizde yaşanan büyük sarsıntının akabinde, sarsıntı bölgelerine yardım götüren ya da sarsıntı bölgesinden yurdumuzun öteki bölgelerine gitmeye çalışan vatandaşlarımıza bir yol üzeri dinlenme tesisi işletmesinin fahiş fiyatla çorba satışı yaptığına dair toplumsal medyada manzaralar yer almıştır. Ayrıyeten bu işletmeyle ilgili Bakanlığımıza çok sayıda şikayet müracaatları ulaşmıştır.

Ticaret Vilayet Müdürlüğümüzce fahiş fiyat ve fiyat etiketi yönetmeliği kapsamında yapılan kontrollerde bahse mevzu yol üzeri dinlenme tesisi işletmesine toplam 1 milyon 860 bin TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

Bu minvalde Ticaret Bakanlığımızın kontrolleri aralıksız devam etmektedir.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar