Parapiyasasi.net
İmamoğlu Seslendi; Nakdi Yardım Bekliyoruz
Yazar: -20 Nisan 2020
13

İmamoğlu Seslendi; Nakdi Yardım Bekliyoruz

Koronavirüs sebebi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bir aylık gelir kaybına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem İmamoğlu, gelir kaybının 1 milyar 250 milyonu bulduğunu söyledi. Gelir kaybını açıklayan İmamoğlu, hükümete seslenerek, nakdi yardım bekliyoruz dedi.

Yeterli Destek Verilmiyor

İBB Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle olumsuz etkilenen taksiciler, minibüsçüler ve boğazda taşıma yapan teknecilerin temsilcileri ile bir araya geldi ve sorunları dinledi. Tele konferans sistemi ile yapılan toplantıda Belediyelere yeterli desteğin sağlanmadığından bahseden İmamoğlu, ayrıca Türkiye’nin en dinamik çalışan ve bu sayede vatandaşla en fazla irtibata geçen kurumlar olan belediyelere yönelik mali paket açıklanmasının gerekliliğini belirtti.

imamoğlu nakdi yardım
imamoğlu nakdi yardım

Sorumluluklarımızı Yerine Getirmek Zorundayız

İmamoğlu buradaki açıklamalarında, “Belediyelerin merkezi idare tarafından sağlanan payları ve gelirleri var, bu gelirler zaten düşecek. Bunun dışındaki muhtelif gelirlerimizdeki bir aylık gelir kaybımız ise şu an için 1 milyar 250 milyona dek çıktı” dedi. İmamoğlu açıklamalarının devamında “Dünyada ki muhtelif belediyeler ile görüşüyorum. Ülkeler tarafından açıklanan bir çok pakette yerel yönetimlerle ilgili ciddi destekler bulunuyor. Güney Kore’de bu yüzde 35’e yakın. Bu dönemde sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekiyor ve zorluklarımız var. İnşallah bu zorlukları birlikte aşarız” şeklinde konuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
hesap işletim ücreti almayan bankalar