Parapiyasasi.net
IMF ve Dünya Bankası’nın 2026 yıllık toplantıları Tayland’da
Yazar: -19 Nisan 2023
7

IMF ve Dünya Bankasından yapılan açıklamada, iki kurumun guvernörler konseyleri tarafından gerçekleştirilen oylamayla, Ekim 2026’daki yıllık toplantıların Bangkok’ta düzenlenmesine karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, IMF-Dünya Bankası Yıllık Toplantıları’nın en son 1991’de Bangkok’ta yapıldığı kaydedildi.

Yıllık toplantıların, merkez bankacıları, maliye ve kalkınma bakanları, özel bölüm başkanları, sivil toplum kuruluşları, medya ve akademisyenleri bir ortaya getirdiğine işaret edilen açıklamada, toplantılarda, dünya ekonomik görünümü, global finansal istikrar, yoksulluğun ortadan kaldırılması, kapsayıcı ekonomik büyüme ve istihdam yaratma, iklim değişikliği ve dijitalleşme dahil global iktisadın karşı karşıya olduğu meselelerin tartışıldığı aktarıldı.

Açıklamada, yıllık toplantıların, ekseriyetle 2 sene arka arda IMF ve Dünya Bankası Kümesinin Washington’daki merkezinde, her 3 yılda bir ise üye ülkelerden birinde yapıldığı belirtildi.

Bu yılki toplantıların Ekim’de Fas’ta yapılacağına işaret edilen açıklamada, toplantılar sırasında Tayland için resmi imza merasiminin düzenleneceği bildirildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar