Parapiyasasi.net
İngiltere Hükümdarı 3. Charles düzenlenen merasimle taç giydi
Yazar: -06 Mayıs 2023
6
 • 01

  Tarihi kilisede birinci evvel ayinin yapıldığı seremoni, Kral ve taç giyme merasimine katılacak Kraliyet ailesi üyeleri ile görevlilerin saat 11.00’de kiliseye girmesiyle başladı.

 • 02

  Kral’ın girişte tarihte birinci kere sesli olarak dua ettiği ayini, İngiltere Kilisesi’nin manevî önderi Canterbury Başpiskoposu Justin Welby yönetti.

 • 03

  Tanıma, yemin, kutsama, taç giyme ve kuşanma, tahta çıkma ve bağlılık bildirme isimli 5 kısımdan oluşan ayinde Kral Charles, Kudüs’ten getirilen kutsal yağla kutsandı.

 • 04

  Canterbury Başpiskoposu Welby tarafından merasimde Aziz Edward Tacı takılan Charles için evvel Welby, akabinde da kilisedeki davetliler, “Tanrı hükümdarı korusun.” diyerek dua etti.
  Yaklaşık 2,5 kilo tartısındaki tacın katedralin dı

 • 05

  3. Charles, yaklaşık 1,5 saat süren merasimde Aziz Edward Tacı’nın yerine imparatorluk tacını, Kraliyet kaftanı ve pelerininin yerine ise imparatorluk kaftanını giydi.

 • 06 transparent

  Kral 3. Charles’ın taç giyme merasiminde Kraliyet ailesi üyelerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından devlet liderleri, ünlü isimler ve hayır kurumu temsilcilerinin bulunduğu 2 bin 200’den fazla davetli yer aldı. Merasime Türkiye’yi temsilen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay iştirak etti.

 • 07 transparent

  Kral Charles, merasimin akabinde kiliseden ayrılarak bu sefer 260 yıllık altın fayton ile Buckingham Sarayı’na geri döndü.

 • 08 transparent

  İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 8 Eylül’de yaz tatilini geçirdiği İskoçya’nın Aberdeenshire bölgesindeki Balmoral Kalesi’nde 96 yaşında hayatını kaybetmişti.

  Buckingham Sarayı, Kraliçe Elizabeth’in vefatının akabinde tıpkı gün yaptığı açıklamada, Charles’ın tahta geçerek “İngiltere Kralı” olduğunu duyurmuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar