Parapiyasasi.net
İş Bankası Kredi Öteleme Kampanyası
Yazar: -30 Nisan 2020
25

İş Bankası Kredi Öteleme Kampanyası

İş Bankası Kredi Öteleme Coronavirüs salgını nedeni ile pek çok işyeri kepenk kapatma ya da mesai saatlerini düşürmek zorunda kaldı. Buna bağlı olarak da çoğu kişide şu anda işsiz kalmış durumda. Coronavirüs salgınının ekonomiye etkilerinin en aza indirgenmesi amacı ile bankalar tarafından ekonomiye destek paketi açıklamaları yapılmaya başladı. Ekonomiye destek paketi kapsamında borç erteleme imkanı sunan bankalardan biri de İş Bankası oldu. Peki, İş bankası kredi öteleme nedir? , İş bankası kredi öteleme kampanyası hangi kredi borçlarını kapsıyor?

İş Bankası Kredi Öteleme Nedir?

İş bankası tarafından yapılan açıklama mevcut kredi ve kredi kartı borçlarının 3 aya kadar öteleme yapılabileceği belirtildi. 3 Aya varan İş bankası borç ötelemesi ise bankanın uygulamada ki mevcut faiz oranları çerçevesinde borcun yeniden yapılandırarak ödenmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Şayet şu an çalışmıyorsanız ya da Korona virüs nedeni ile gelirinizde bir düşüş oldu ise İş bankası kredi öteleme kampanyasından yararlanmanız tavsiye edilir.

İş Bankası Kredi Öteleme Kampanyası Hangi Kredi Borçlarını Kapsıyor?

İş bankası kredi öteleme kampanyası çerçevesinde Kredi kartı, kredili mevduat hesabı ve tüketici kredileri için kredi ödeme erteleme imkanı sunulmaktadır. Kredi kartı borcunuzun tamamını 30 haziran tarihine kadar öteleme imkanı sunulurken tüketici kredisi taksit ötelemesi ile 3 sonrasına kadar taksitlerinizi öteleme imkanı verilmektedir.

işbankası kredi öteleme
iş bankası kredi öteleme faizi

Neden İş Bankası Kredi Öteleme Kampanyasından Faydalanmalıyım?

Korona virüs salgını nedeni ile pek çok kişinin gelirinde ciddi anlamda bir düşüş oldu. Mevcut kredi ve borçlarınız gelirinize oranla dengeli olsa da bu süreçteki gelirinizdeki düşüş kredi ve borçlarınızı ödemede zorlanacağınızı göstermektedir. Üstelik salgın nedeni ile harcama önceliklerindeki değişim ve artan ihtiyaçlar nedeni ile gelirinizi kullanma amaçlarınızda değişiklik gösterecektir.

Kredi kartı, tüketici kredisi gibi banka borçlarınızın ödemelerinde aksama yaşanması kredi notu puanınıza direkt etki etmekte ve kredi notunuzu düşürmektedir. Bu durumda ilerleyen süreçte yeniden kredi kullanma ihtiyacınızda sizin karşınıza olumsuz olarak yansıyacaktır. Zira kredi notu puanınınızın düşük olması halinde pek çok banka size yeniden kredi vermek istemeyecektir.

Kredi kartı, tüketici kredisi gibi banka borçlarınızı zamanında ödeyemiyor olmanız ilerleyen dönemlerde borcunuzun birikerek daha da ödenemez hal almasına neden olacaktır. Bu durumda borçlarınız yasal takibe girebilir, çok daha yüksek faizler ve ek masraflar ile ödeme durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle İş Bankası kredi öteleme kampanyasından yararlanarak borçlarınızı ileriki dönemlere öteleyebilir, mevcut kullandığınız faiz oranları ile yeniden yapılandırabilirsiniz.

kredi öteleme nasıl yapılır
kredi öteleme nasıl yapılır.

İş Bankası Kredi Öteleme Kampanyasından Nasıl Faydalanabilirim?

İş bankası kredi öteleme kampanyasından faydalanabilmek için şubeye gitmek zorunda değilsiniz. Telefon bankacılığı, İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile evinizden çıkmadan kredi borcu erteleme işlemi yapmanız mümkündür.

İş Bankası Kredi Öteleme Kampanyasından Kimler Faydalanabilir?

İş bankası kredi öteleme kampanyası çerçevesinde gecikme olmayan tüm kredi borçları için öteleme yapılmaktadır. Şayet kredi taksit ödemenizin zamanı geçti ise bu tüketici kredisi için borç öteleme yapmanız mümkün değildir. Öncelikli olarak gecikmeye düşmüş kredi taksit borcunuzu ödemeniz ve ondan sonra kredi öteleme başvurusu yapmanız gerekmektedir. Aynı şekilde Kredi kartı borcunuzun son ödeme tarihi geçmiş olmasına rağmen en azından asgari tutarı ödemeniz zorunludur. Aksi takdirde İş Bankası kredi kartı borç öteleme işlemi için başvuru yapamazsınız.

İş Bankası Kredi Öteleme Kampanyası Detayları

İş bankası kredi borcu erteleme işlemi Tüketici kredisi, Kredi kartı ve ek hesap borçları için yapılabilmektedir. Bu borçlarınız için öteleme işlemini son ödeme tarihinden önce yapabileceğiniz çok basit bir işlem ile evinizden çıkarak bankaya gitmek zorunda kalmadan gerçekleştirmeniz mümkün. İş Bankası Kredi Öteleme Kampanyası için gerekli işlem adımlarını sizler için aşağıda paylaşmak istedik.

işbankası
İş bankası

İş Bankası Tüketici Kredisi Taksit Öteleme Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisini kapsayan Tüketici kredileri için İş Bankası kredi öteleme işlemi yapılabilmektedir. İş bankası kredi borcu erteleme işleminizi telefon bankacılığı aracılığı ile yapabileceğiniz gibi mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden hemen gerçekleştirebilirsiniz. Sadece esnek ödeme planına sahip tüketici kredileri, dövize endeksli tüketici kredileri, Faizi peşin olarak tahsil edilmiş krediler ile birlikte Faiz Destekli Kentsel Dönüşüm Kredileri ve Kısmi taksit tahsilatı olan krediler için borç öteleme işlemleri şubeler aracılığı ile yapılabilmektedir.

İş Bankası Tüketici Kredisi Taksit Öteleme işlemini yapabilmeniz için öncelikli olarak internet bankacılığı sistemine kullanıcı bilgileriniz ile girmeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkacak olan ana menüde Kredilerim başlığı altında yer alan Kredi bilgilerim menüsüne tıklamanız ve oradan da Tüketici kredisi sayfasına geçmeniz gerekmektedir.

Tüketici kredisi sayfası altında kullanmış olduğunuz krediler görünecektir. Hangi tüketici kredisi için ötelemek yapmak istiyorsanız o krediyi seçmeniz ve “Ödeme Planı Ötele/Göster” butonuna basmanız gerekmektedir. Bu aşamada kredinizin yeniden yapılandırılmış halini ve taksitlerini görebilirsiniz. Dikkat ederseniz kredinizin 3 ay sonrasına ertelenerek taksitlerinizin yeniden yapılandırıldığını görmektesiniz. Bu aşamadan sonra öteleme işleminden vaz geçebileceğiniz gibi onaylayarak kredi borcunuzu 3 ay öteleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Şayet 1 Ocak 2020 tarihinden önce gecikmeye düşmüş tüketici kredisi borcunuz bulunuyorsa şubeniz ile iletişime geçerek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Faiz Öteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası tarafından mevduat hesaplarına tanımlanan ek hesaplar içinde borç erteleme işlemi yapılabilmektedir. Ek hesaplar için İş bankası tarafından aylık faiz ödemesi tahakkuk etmektedir ve bu faiz ödemesinin zamanında yapılması gerekmektedir. İş Bankası tarafından ek hesap faiz ödemeleri için de 3 ay kredi borcu erteleme imkanı sunulmaktadır.

İş Bankası ek hesap faiz öteleme işlemi için internet bankacılığı hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmektedir. İş bankası internet bankacılığına ilk girişte size ek hesap faiz ötelemesi için bir teklif sunulacaktır. Bu teklifi kabul ederek 3 ay sonra ödeme yapmak için öteleyebilirsiniz.

Şayet bu teklif ekranı karşınıza gelmedi ya da farkında olmadan kapattıysanız internet bankacılığında yer alan kampanyalar menüsüne girmeniz gerekmektedir. Kampanyalar menüsü altında ek hesap faizi ötelemesine dair bir teklif yer alacaktır. Buradan teklifi onaylayarak ek hesabınıza ait faiz ödemesi 3 ay sonra hesabınıza yansıtılacaktır.

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız veya internet bankacılığı kullanmıyorsanız işlemlerinizi Bankamatik ya da telefon bankacılığı aracılığı ile de gerçekleştirme olanağınız bulunmaktadır. Ek hesap faiz öteleme işlemi için ek bir masraf ya da ilave bir faiz uygulanmamaktadır. Mevcut ek hesap faiz oranı üzerinden kullanmış olduğunuz ek hesap miktari için günlük olarak faiz hesaplanmaya devam edecek ve faiz ödemesinin 3 ay sonra ödenmesi talep edilecektir.

İş Bankası Kredi Kartı Hesap Özeti Erteleme Nasıl Yapılır

İş Bankası kredi kartı sahibi olanlar içinde kredi borcu erteleme imkanı sunulmaktadır. Kredi kartı hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında gerçekleştirebileceğiniz Kredi Kartı Hesap Özeti Erteleme işlemi sayesinde kredi kartı ekstre borcunuzu 3 aya kadar erteleme imkanına sahip olacaksınız.

İş Bankası Kredi Kartı Hesap Özeti Erteleme işlemi için öncelikle mobil bankacılık ya da internet bankacılık girişini yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra kartlarım menüsü altında yer alan hesap özeti işlemlerim sayfasına girmelisiniz. Açılan bu sayfa da İş bankası kredi kartı hesap özeti borcunuzu taksitlendirebilir ya da 3 aya kadar erteleme işlemi yapabilirsiniz. İşlem yapmak istediğiniz kredi kartını seçtikten sonra erteleme butonuna basınız ve erteleme süresini seçerek işlemi onaylayınız.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Mahmut dedi ki:

    İşbankasının kredi erteleme veya yapılandırms olayını duydum .devlet bankalarından sonra ilk iş bankası bu yspılandırma ve erteleme başvurularını kabul edeceğini bildirmişti takdirle karşılıyorum .ayrıca bazı özel bankalarda yapılsndırma yapıyor fakat extra faiz ve kredi kartı varsa kullanım kısıtla ası yapıyor.işbankasında bu yok.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar