Parapiyasasi.net
İşçi ve Patrona Güzel Haber
Yazar: -17 Nisan 2020
10

Aile ve Çalışma Sosyal Bakanı olan Zehra Selçuk tarafından yapılan işçi ve patrona güzel haber niteliğindeki açıklamaya göre Kısa Çalışma Ödeneğine ilişkin ödemeler işverenlere kısa sürede yapılacak. Bunun için işveren hakkında uygun tespiti yapılmayacak, işverenin beyanı doğrultusunda ödeme yapılacak.

Ekonomik Önlemler Kapsamı

Covid-19 salgını sonrası alınan önlemler arasında olan ekonomik paketine ilişkin olarak çıkan kanun ile iş hayatına yönelik güzel gelişmelere yer veriyor. Yasanın amacına uygun olarak çalışanları koruma amaçlı faaliyetlerin sürdürüldüğü belirtiliyor.isci ve patrona guzel haber

İşten Çıkaran İşverene Para Cezası

Bakan tarafından yapılan açıklamada iş ya da hizmet akitlerinin 3 ay süre ile feshedilmesine engel koyarak, buna uymayan işyerleri hakkında cezai işlemler yapılacağı belirtiliyor. Para cezasının miktarı ise her iş sözleşmesi feshedilen işçi için brüt asgari ücret tutarı belirlendi. 15 Mart 2020 itibari ile işsiz kalan çalışanlara ise 1.177 Türk lirası destek sağlanacağını duyurdu. Bakım hizmeti alan yaşlı ve engelli vatandaşların ise gelir durumuna bakılmaksınız Bakanlık tarafından ücretlerin karşılanacağı belirtiliyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar