• YARIM ALTIN
  6.308,00
  % -0,16
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9400
  % 0,19
 • € EURO
  31,2219
  % 0,01
 • £ POUND
  36,4480
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  4,0438
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3133
  % -2,13
 • BITCOIN/TL
  1265179,266
  % 4,76
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

İşe Yeni Girdim Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir miyim?

İşe Yeni Girdim Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir miyim?

Kredi kartı başvurularında her bankanın değerlendirme kriterleri farklılık gösterse de kredi kartı verilecek kişilerin geliri olması ve kredi notu puanı büyük önem kazanmaktadır. Özellikle son dönemlerde sıkça sorulan sorulara göz attığımızda işe yeni girdim kredi kartı alabilir miyim? İşe yeni başlayana kredi kartı veren bankalar hangileri? Ve işe yeni başlayanlar kredi kartı başvurusu yapabilir mi? Soruları ile karşılaşmaktayız. Tüm bu soruların cevaplarını araştırdık ve bu yazımızda cevapları vermek istiyoruz.

İşe Yeni Girdim Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Son yıllarda ülkemizde kredi kartı kullanımı oldukça arttı. Bu durum üzücü mü sevindirici mi pek emin olamasak da pek çok kişi hem nakit taşıma derdinden kurtarması hem de taksitli alışveriş yapma imkanı sunması nedeni ile kredi kartı sahibi olmak istiyor. Peki, işe yeni başlayan birisi kredi kartı alabilir mi?

Bu sorunun cevabı her bankaya göre değişebilmektedir. Bazı bankalar kredi kartı kullandırımında oldukça katı kurallara sahip olup seçici davranırken bazı bankalar çok kolay bir şekilde kredi kartı başvurularını onaylamaktadır. Burada kredi kartı için başvuru yaptığınız bankanın kredi politikaları oldukça önemlidir. Bu nedenle kolay kredi kartı veren bankalar üzerinden kredi kartı başvurusu yapmanız avantajınıza olacaktır.

Son yasal düzenlemeler ile personel maaşlarının banka üzerinden ödenmesi zorunluluğu bulunmaktadır. İşe yeni girdiyseniz ve adınıza maaş hesabı açıldı ise maaş hesabınızın bulunduğu bankadan kredi kartı başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz. Zira bankaların maaş hesaplarına çok daha kolay kredi kartı verdikleri bilinmektedir. Elbette ki bu süreçte kredi notu puanınız kredi kartı başvurunuzun onaylanmasında oldukça etkilidir.

Kredi Kartı Başvurusu için Sigorta Şart mı?

Kredi kartı başvurularında gelir beyanı istenmiyor olsa da bankalar kişilerin sistem üzerinden çalışıp çalışmadıklarını sorgulayabilmekte ve maaş bilgilerini görebilmektedirler. Elbette ki gördükleri maaş bilgisi işverenin sigortaya bildirdiği tutar olarak geçmektedir. Bu nedenle sigortalı olarak yeni işe başlayan kişilerin kredi kartı başvurusu yapmadan önce ilk maaşlarının ödenmesini beklemesi avantajlarına olacaktır.

Bankalar kredi kartı başvuru değerlendirmelerinde pek çok kriteri göze almaktadır. Çalışma durumu, gelir seviyesi bu kriterler arasında oldukça önemli bir yerde olmasına rağmen ilk dikkat edilen kriter ise Findeks kredi notu olmaktadır. Kredi notu bin puan altı olan kişilerin kredi kartı başvurularının onaylanma ihtimali düşüktür. 1.000 ve 1.300 puan arasında olan kişiler ise az riskli grupta olup katı kredilendirme politikasına sahip bankalardan kredi kartı alması yine mümkün olamamaktadır.

İşe yeni girdim kredi kartı alabilir miyim? Hangi bankalara kredi kartı başvurusu yapabilirim diyorsanız kolay kredi kartı veren bankalar arasından birini seçerek kredi kartı başvurusu yapmanız halinde onaylanma ihtimali oldukça yüksek olacaktır. Ancak burada önemle hatırlatmamız gereken önemli bir husus bulunuyor. Çok fazla kredi kartı başvurusu yaparsanız bu durum kredi notunuza olumsuz olarak yansımaktadır. Bu nedenle kredi kartı başvurusu için 1-2 bankayı tercih etmeniz ve sınırlı sayda kredi kartı başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Bazı bankaların kredi politikalarının çok katı olduğundan bahsetmiştik. Ayrıca çok fazla kredi kartı başvurusunda bulunmanın da kredi notunu düşüreceğini özellikle belirtmiştik. Bu nedenle işe yeni başladıysanız ve kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız banka seçimini çok doğru yapmanız önemlidir.

İşe yeni girdim kredi kartı alabilir miyim? Diyorsanız öncelikli olarak sigortanızın yapılmış olması ve maaşınızın bankada adınıza açılan maaş hesabına yatmış olmasını beklemeniz gerekmektedir. Yaklaşık olarak bu süreç 2 ay gibi bir zamanı kapsamaktadır. Kredi notu puanınızın da 1.000 üzerinde olması gerektiği için puanınız düşükse ilk olarak kredi notu yükseltme için gerekli adımları gerçekleştirmeniz önemlidir.

İşe yeni girene en kolay kredi kartı veren banka maaş hesabının bulunduğu bankadır. Bankalar maaş hesaplarına özel kredili ürünleri pazarlamayı çok severler. Bu nedenle ilk tercihinizi maaş hesabınız olan bankadan kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer kredi notunuz düşük değil ise kısa sürede kredi kartı başvurunuz onaylanacak ve adınıza düzenlenmiş kredi kartınız işyeri adresinize teslim edilecektir.

Maaş hesabınızın olduğu bankanın kredi kartını kullanmak istiyorsanız size önerebileceğimiz en kolay kredi kartı veren bankalar arasında Enpara ve CepteTEB yer almaktadır. Dijital bankacılık ve masrafsız bankacılık hizmetleri ile de ön plana çıkan bu 2 bankadan birini seçerek hesap açtırmanız halinde online kredi kartı başvurusu yapabilir ve anında başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

Bu iki dijital bankacılık kanalı dışında ING Bank ve Deniz bank da çok kolay kredi kartı veren bankalar arasındadır. Ing Bank internet bankacılığı ya da Denizbank internet bankacılığı üzerinden online kredi kartı başvurusu yapma imkanı bulunmaktadır. Kredi kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde ise kartınız başvuru sırasında belirttiğiniz adrese özel kurye ile teslim edilmektedir. Siz de İşe yeni girdim kredi kartı alabilir miyim? Diyorsanız bu bankalardan bir ya da ikisini seçerek kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ