Parapiyasasi.net
İSO, zelzele bölgesine yardım ulaştırıyor
Yazar: -07 Şubat 2023
9

İSO’dan yapılan açıklamaya nazaran, zelzelenin yaşandığı dün erken saatlerden itibaren çalışmalarını TOBB, AFAD ve İstanbul Valiliği’nin uyumunda yürüten İSO, üyelerinin katkılarıyla zelzele bölgesine gönderilecek yardımlar için İstanbul Anadolu ve Avrupa yakalarında “Yardım Toplama Merkezi” kurdu.

Odakule Genel Merkez’deki İSO Zelzele Uyum Merkezi’nin yönettiği bütün çalışmalar kapsamında, dünden bu yana zelzele bölgesine İSO tarafından şu yardımlar gönderildi:

“115 adet jeneratörü bölgeye sevk edildi. Jeneratör sevkiyatı devam edecek. İkinci partinin hazırlıkları bitmek üzere, tamamlandığında süratle yola çıkarılacak. 648 adet tüp üstü soba ve ısıtıcı sevk edildi. Ek olarak, 576 adet ısıtıcı daha 8 Şubat Çarşamba günü sevk edilecek. 6 bin adet battaniye sevk edildi. Ek olarak, 7 bin adet battaniye daha birkaç gün içinde bölgeye gönderilecek. 32 bin 400 adet soğuk sandviç gönderildi. Bu akşam 32 bin 400 adet daha gönderilecek.”

İSO, bir yandan bu yardımları bölgeye en süratli halde ulaştırırken, başka yandan iki toplama merkezinde üyelerinden gelen giysi ve öbür muhtaçlık gereçlerini de teslim almaya devam ediyor.

İSO, sarsıntının birinci gününde üyelerine yaptığı duyuruda, bölgede yük olarak tüplü soba-ısıtıcı ve battaniye, kışlık giysi ve ayakkabı, mont, bere, eldiven, çocuk bezi, yatak, nevresim ekibi, yastık, hijyen seti üzere yardımlara muhtaçlık olduğunu bildirmişti.

Duyurunun yapıldığı dünden bu yana toplama merkezlerine yardımlar ağır bir biçimde gelirken, İSO da bu yardımları AFAD, İstanbul Valiliği ve TOBB uyumunda çok süratli biçimde sarsıntı bölgesine ulaştırıyor.

İSO, ayrıyeten yardım gereci elinde olmayan lakin temin etmek isteyen üyelerine bu gereksinimleri nasıl temin edebileceklerine ait olarak da yardımcı olunacağını açıkladı. İSO’dan yapılan duyuruda, mevzuyla ilgili İSO Sarsıntı Uyum Merkezi ile irtibata geçilmesi davetinde bulunarak internet sitesinde irtibat bilgilerini paylaştı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar