• YARIM ALTIN
  5.627,00
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  27,7253
  % 0,19
 • € EURO
  29,3673
  % 0,24
 • £ POUND
  33,9924
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  3,8036
  % 0,02
 • РУБ RUBLE
  0,2794
  % 0,54
 • BITCOIN/TL
  764646,513
  % -1,12
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

İstanbul Fintech Week için geri sayım başladı

İstanbul Fintech Week için geri sayım başladı

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR) ana destekçisi olduğu İstanbul Fintech Week, 13 Nisan’da başlıyor. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Türkiye’nin birinci ve en büyük global finansal teknoloji aktifliği İstanbul Fintech Week, 2 gün boyunca 50’nin üzerinde oturuma konut sahipliği yapacak. İstanbul Fişekhane’de gerçekleşecek tepeye milletlerarası pek çok iştirakçinin yanı sıra Azerbaycan ve Romanya’dan da heyetler katılacak.

Blockchain, Web3 ve dijital finansın geleceği konuşulacak

Zirve; OKX Global Kamu Bağlantıları Yöneticisi Tim Byun, fintech kesiminin duayeni The Financer CEO’su Chris Skinner ve JP Morgan Dijital Servisler Global Yöneticisi Pınar Emirdağ üzere değerli isimleri ağırlayacak.

Airtm Stratejiden Sorumlu Yöneticisi Lisa Nestor, Holochain Ticari Yöneticisi David Atkinson, SWIFT İnovasyon Önderi Nick Kerigan, Crypto Hub Kurucusu Nick Spanos, Unconventional Ventures Kurucusu Theodora Lau, Stratyfy COO’su Deniz Johnson ve Odgers Berndston Yönetici Ortağı Ayşe Öztuna Bozoklar da aktifliğin konuşmacıları ortasında yer alacak.

Etkinlik müddeti boyunca iştirakçiler, piyasa zorluklarının üstesinden gelmek için regülasyonların nasıl geliştiği, Blockchain’in ticarete tesirleri, Web3 ile değişen hayatlar ve dijital para ünitelerinin geleceği üzere mevzuları tartışacaklar.

Üç farklı tepeye mesken sahipliği yapacak

Yuvarlak masa toplantıları, startuplar ve ülke sunumlarının yer alacağı aktiflikte, Blockchain Fest, Digital Finance Summit ve Women in Fintech Summit olmak üzere üç başka tepe gerçekleşecek. 13 Nisan’da Blockchain Fest doruğunda merkeziyetsizlik kavramı, merkezi borsaların yapısal dönüşümü, Web 3’ün ve metaverse’ün ele alındığı konuşma ve paneller yer alacak.

14 Nisan’daki Digital Finance Summit’te ise uzman konuklar finansal eserlerin tüm hizmetlerin içinde sunulabilen eserlere dönüşümünü, ödemeler 2.0’ı, “sadece dijital” bankacılığı ve daha birçok mevzuyu masaya yatıracak. İkinci günde ayrıyeten SEDDK Lideri Mehmet Akif Eroğlu ve Türkiye Sigorta Birliği Lideri Atilla Benli’nin konuşmalarının da yer alacağı, kesimin üst seviye yöneticilerinin katıldığı geniş spektrumlu oturumda sigorta teknolojileri (insurtech) başlığı ele alınacak.

Metaverse cihanında farklı bir deneyim

Etkinlikte panellerin yanı sıra Türkiye’den ve birçok farklı ülkeden startup sunumları ile bu ülkelerin fintech otoriteleri tarafından kendi pazarlarının anlatıldığı oturumlar yer alacak. Fintech alanındaki teşebbüsler yatırımcılarla da buluşma imkanına kavuşacak.

C-Suite salonunda ise üst seviyenin iştiraki ile gerçekleşecek kapalı oturumlarda finansal daldaki kritik alanların geleceği keynote konuşmacılar eşliğinde tartışılacak. Aktiflik Metaverse cihanında de hayat bulacak. Aktiflikte, kısıtlı sayıda kişinin gerçeğe en yakın avatarlarının metaverse platformuna aktarılacağı bir stant yer alacak.

Öte yandan, KPMG ve FINTR işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “Dijital Finansın Öncüleri” programının ödül merasimi de İstanbul Fintech Week’te yapılacak. Merasimde finans teknolojileri alanında yenilikçi projeler geliştiren bankalara ve globalleşmeye en açık fintech firmalarına 7 kategoride verilecek mükafatlar sahiplerini bulacak. Merasimin açılış konuşması Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi tarafından gerçekleştirilecek.

YORUMLAR YAZ