• YARIM ALTIN
  5.554,00
  % 0,68
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9999
  % 0,04
 • € EURO
  28,8396
  % 0,06
 • £ POUND
  33,5350
  % 0,13
 • ¥ YUAN
  3,7120
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,2790
  % 0,07
 • BITCOIN/TL
  715568,110
  % 0,15
 • BIST 100
  7.961,98
  % -1,93

İstanbul Fintech Week için geri sayım başladı

İstanbul Fintech Week için geri sayım başladı

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği (FINTR)’nin destekçisi olduğu, 2019 yılından bu yana finansal teknoloji alanında aktiflik gösteren girişimcileri ve şirketleri bir ortaya getiren tepe Fişekhane’de 2 gün boyunca bölümün önde gelen isimlerini ağırlayacak. Tepeye milletlerarası pek çok iştirakçinin yanı sıra Azerbaycan

Fişekhane iki gün boyunca; “Blockchain Fest”, “Digital Finance Summit” ve “Women in Fintech Summit” olmak üzere üç başka doruğa konut sahipliği yapacak.

Zirveye katılan uzmanlar ortasında OKX Yöneticisi Tim Byun, fintech bölümünün önde gelen isimlerinden biri olan The Financer CEO’su Chris Skinner, JP Morgan Dijital Servisler Global Yöneticisi Pınar Emirdağ, SWIFT İnovasyon Önderi Nick Kerigan üzere değerli isimler yer alıyor.

FINTR İdare Konseyi Lideri ve KOOP Ventures Kurucu Ortağı olan Demet Zübeyiroğlu, Fintech ekosisteminin Türkiye’deki güçlü bölümler ortasında yerini aldığını ve bu bağlamda, böylesi bir tertiple milletlerarası paydaşları İstanbul’da buluşturmanın finans dünyasının gelişimi ve devamlılığı açısından epeyce bedelli olduğunu söz etti. Başka taraftan, fintech uzmanlarının ekosistemdeki değerli mevzulara değineceği tertip sayesinde tüm paydaşların yeni görüşler kazanacağını ve yeni iş birliklerinin önünün açılmasına imkan sağlayacağını belirtti. Dorukta panellerin yanı sıra Türkiye’den ve 30’dan fazla ülkeden startup sunumları yer alacak.

13 Nisan’da “Blockchain Fest” doruğunda merkeziyetsizlik kavramı, merkezi Borsaların yapısal dönüşümü, Web3 ve Metaverse hususları ele alınacak. 14 Nisan “Digital Finance Summit” tepesinde ise finansal eserlerin tüm hizmetlerin içinde sunulabilen eserlere dönüşümünü, Payments 2.0’ı, “sadece dijital” bankacılık ve daha birçok husus uzmanları tarafından ele alınacak. Tekrar ikinci gün SEDDK Lideri Mehmet Akif Eroğlu ve Türkiye Sigorta Birliği Lideri Atilla Benli ve dalın üst seviye yöneticilerinin katıldığı geniş spektrumlu oturumda sigorta teknolojileri (insurtech) başlığı yer alacak. Bununla birlikte aktifliğin sponsorları ortasında Türkiye İş Bankası, United Payment, Yapı Kredi FFRWRD, PayFix ve Odeabank üzere kıymetli aktörler de yer alıyor.

“Dijital Finansın Öncüleri” Ödülleri

İstanbul Fintech Week, KPMG ve Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği (FINTR) iş birliği ile gerçekleştirilecek “Dijital Finansın Öncüleri” ödül programına da konut sahipliği yapacak. Fintech alanında inovatif projeler geliştiren bankalara “İnovasyona En Açık Banka” küreselleşmeye en açık teşebbüslere ise “Globalleşmeye En Açık Fintech” mükafatları verilecek.

YORUMLAR YAZ