Parapiyasasi.net
İstanbul sarsıntısı için ne hazırlık yapılıyor? Ekrem İmamoğlu: Hareket planımızı açıklayacağız
Yazar: -16 Şubat 2023
7

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde bölgeye insani yardım ulaştırmak için lojistik emelli kullanılan Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Şov ve Sanat Merkezi’ni ziyaret etti.

Burada gönüllülerle bir ortaya gelen İmamoğlu, çalışmalarla ilgili vazifelilerden bilgi aldı.

İmamoğlu, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İBB’nin güçlü bir halde sarsıntı bölgesinde olduğunu söyledi.

Bölgede 3 binin üstünde işçi, 2 binin üzerinde de araçları olduğunu belirten İmamoğlu, “Bunun içinde çok güçlü vinçlerimiz var. Çok güçlü öteki ekipman araçlarımızla alanda dolaşan araçlarımız var. Çok çeşitli bir takım yolladık. Öncelikle olarak arama kurtarma takımı çok ağır bir çalışma sürdürüyor ki sayısı 1000’e yakın. Hala devam ediyor ancak ne yazık ki sonuna yaklaşıyoruz” sözlerini kullandı.

Bölgede devam eden sıhhat ve toplumsal hizmet ile İSKİ altyapı tamir çalışmaları, taşınabilir tuvalet ve duş, barınma ve tahliye imkanı sunan iki feribot, veterinerlik, taşınabilir fırın ve mutfak üzere hizmetler hakkında bilgi veren İmamoğlu, şöyle konuştu:

“İstanbul’daki 14 Cumhuriyet Halk Partili belediye de bizimle birlikte. Koordine olma konusunda adımlar attık. Onlarla tekrar Hatay’da birlikte hareket ediyoruz. Bununla da yetinmiyoruz açıkçası. Türkiye’nin öbür belediyeleriyle ki başta 11 büyükşehir belediyesi olmak üzere işbirliği içinde neler yapabiliriz uğraşı içerisindeyiz.”

İstanbul’da zelzele ihtimaliyle ilgili de İmamoğlu, “Şimdi natürel birinci akla gelen şey, pekala ya İstanbul sorusu… İstanbul Planlama Ajansı üzerinden, kurumlarımızın öbür üniteleri üzerinden ve oluşturduğumuz bilim heyetini genişleterek var olan bilgilerimizi, 4 yıla yakın bir mühlet yaptığımız ve daha evvel yapılmış çalışmaları bütünleşik haliyle bu ayın sonunda kamuoyun huzuruna çıkacak ve hareket planımızı açıklayacağız.” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar