Parapiyasasi.net
Jeremy Hunt: Seçimden evvel vergi indirimi kelamı veremem
Yazar: -17 Mayıs 2023
4

Hunt, İngiliz Ticaret Odası’nın Londra’daki yıllık konferansında yaptığı konuşmada, İngiltere’nin önceliğinin enflasyonu düşürmek olduğunu ve seçimden evvel vergi indirimi kelamı veremeyeceğini belirtti.

“Vergi indirimleri için rastgele bir boşluk olup olmadığını bilecek pozisyonda değiliz” diyen Hunt, bilhassa kurumlar vergisini indirmeleri gerektiğini belirtti.

Hunt, kendisinin ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’ın ülkenin finansal piyasalardaki güvenilirliğini muhafazaya odaklandıklarını ve daha yüksek faiz oranlarına ve borçlanma maliyetlerine yol açabilecek olan yüksek enflasyondan kaçınmak istediklerini söyledi.

Vergi indirimleri kelam konusu olduğunda önceliğin kurumlar vergisini düşürmek olacağını belirten Hunt, ayrıyeten işletmelerin sermaye harcamalarını vergilendirilebilir kardan düşebilecekleri tam harcama siyasetini da kalıcı hale getirmek istediklerini açıkladı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar