Parapiyasasi.net
JPMorgan Asset/Gorain: Fed üçüncü çeyrekte faiz oranlarını düşürebilir
Yazar: -18 Mayıs 2023
3

JPMorgan Asset Management’a nazaran ABD’de resesyon neredeyse kesin ve büyüme ivme kaybederken Fed üçüncü çeyrekte faiz oranlarını düşürebilir.

Londra’daki global oranlar lideri Seamus Mac Gorain, “Piyasa kesintileri kaleme almakta haklı, enflasyon çok yüksek ve onu geri getirmek için bir sakinlik gerekecek” dedi ve ABD bankacılık ıstıraplarının “sadece bir sakinliği daha mümkün hale getirdiğini” de kelamlarına ekledi.

Mac Gorain’in görüşleri, Fed’in bu yıl faiz oranlarını düşürmede piyasaların kestirim ettiğinden daha az agresif olacağı konusunda ihtarda bulunan Goldman Sachs ve Barclays’ın görüşlerinden farklı.

JPMorgan, bir yavaşlamaya karşı son tedbir olarak Hazine tahvillerini tercih ediyor ve derin bir gerileme durumunda 10 yıllık getirilerin yüzde 2,5’in altına düşme potansiyeli görüyor. 10 yıllık ABD tahvil getirisi, bu yılın başlarında yüzde 4,09’a kadar çıktıktan sonra Çarşamba günü yüzde 3,56 civarında süreç görüyordu. Mac Gorain, “Hazine tahvilleri hala en âlâ piyasa” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar