Parapiyasasi.net
Kahramanmaraş sarsıntısı Akkuyu Nükleer Santrali’ni etkiledi mi? Açıklama geldi
Yazar: -06 Şubat 2023
8

Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen sarsıntının akabinde Akkuyu NGS projesine ait yazılı açıklama yaptı.

Zoteeva, “Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan zelzele, Akkuyu NGS alanının bulunduğu bölgede yaklaşık 3 şiddetinde hissedilmiştir. Uzmanlarımız alanımızda bulunan bina, ekipman ve vinçlerde bir hasar tespit etmemiştir. Alanda inşaat ve montaj çalışmaları devam etmektedir.” tabirlerini kullandı.

Depremde ziyan görenlere her türlü dayanağın sağlanacağını aktaran Zoteeva, şunları kaydetti:

“- Çalışanlar ortasında şu an zelzele bölgesinin temel muhtaçlıklarının karşılanması için gerekenler yapılmaktadır. Akkuyu Nükleer’in acil durum üniteleri olan Mobilizasyon Ünitesi ile Sivil Savunma ve Acil Durum Muhafazası Üniteleri, Türkiye’deki acil durum merkezi AFAD ile işbirliği yaparak zelzele sonrası yardım için bölgeye ekipman ve işçi göndermeye hazırlanmaktadır.

– Sarsıntıda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralıların bir an evvel sıhhatlerine kavuşmalarını temenni ediyoruz.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar