Parapiyasasi.net
Kamu personeline artırım sonrası memur da seyyanen artırım istiyor
Yazar: -09 Mayıs 2023
8

Memur-Sen İdare Heyetinden yapılan yazılı açıklamada, kamudaki 700 binden fazla kamu çalışanının mali ve toplumsal haklarının belirlendiği Kamu Toplu İş Mukaveleleri Çerçeve Protokolü değerlendirildi.

Memur-Sen’in her koşulda ve şartta kamu vazifelilerinin mağduriyet, beklenti, kaygı ve kayıplarını tazmin ve tanzim etme konusunda sorumluluk üstlendiği belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Toplu mukavele nizamında ve periyodunda gerekli paradigmal değişimin kural olduğunu kıymetle vurguluyoruz. Sendikal çabamızın kazanımı olan enflasyon farkının, geleceğe yönelik oluşabilecek kayıpların sigortası olduğunu belirtiyor, geçmiş kayıpların telafisi için enflasyon tazminatının tercih değil kaide olduğunu her süreçte fiili ve fikri düzlemde gündeme getiriyoruz. Bu noktada, sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Memurlarımız müsterih olsun. Onların hakkını teslim etmek de bizim boynumuzun borcudur.’ tabiri, 1 Mayıs’ta söz ettiğimiz bahsin ve sorunun görüldüğünün işaretidir.”

Açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Memurlar ile emekçiler ortasında makas yılbaşı prestijiyle açılmış, kurumlarda çalışma barışı bozulmuş, bozulan bu yapının telafisi açısından vakit kaybedilmeden ve temmuz ayı beklenmeden seyyanen artırım için gerekli düzenlemenin yapılması gerekmekte olup, mevcut durumunun sürdürülemez olduğu bilinmelidir. Memur-Sen olarak çalışma barışını bozan bu fiyat adaletsizliğinin bir an evvel düzeltilmesini tekraren yineliyoruz. Aksi durumun telafisi güç sonuçlara neden olacağı açıktır.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar